5 obserwujących
112 notek
62k odsłony
  336   0

O szczęście dziecka...

Znalezione w internecie
Znalezione w internecie

Nie da się ukryć, że obyczajowość i podejście do sfery seksualnej człowieka jest inne na Zachodzie i inne w Polsce, gdzie trwała jest jeszcze tradycja i mentalność katolicka pośród społeczeństwa. Na Zachodzie do spraw seksu podchodzą bardzo swobodnie. Na Zachodzie jest normalne, że kobiety na plaży opalają się topless. Kiedy mieszkaniec Zachodu zobaczy nagiego naturystę, nie zwraca na niego uwagi. Kiedy Polak zobaczy na plaży nagiego naturystę, wychodzą mu oczy z orbit. Jednak wstyd jest naturalną cechą człowieka. Nawet naturyści opalają się na dzikich plażach i chowają przed wzrokiem tekstylnych. Wstyd kształtował się przez wieki wraz z rozwojem cywilizacji. Ludzie pierwotni chodzili nadzy, dziś już nikomu nie przyjdzie do głowy, by wyjść nago na ulicę. Wstyd jest naturalny, ale może być także zaburzeniem. Kiedy młoda dziewczyna wstydzi się na plaży rozebrać do kostiumu kąpielowego albo młoda żona w noc poślubną ucieka do matki, bo mąż... dostał pomieszania zmysłów, to jest to sygnał , że z jej psychiką jest coś nie tak. Zaburzenia w zakresie odczuwania wstydu powstają najczęściej kiedy osoba była molestowana w dzieciństwie. Takie zaburzenia mogą też powstać... przy niewłaściwym uświadamianiu dzieci i młodzieży, np. pokazanie trzynastolatce spółkujących koni może na zawsze wywołać w niej wstręt do seksu i partnera. W społeczeństwie są pewne tabu, których się nie przekracza. Wstyd to intymność. Nie narusza się intymności trzynastolatka przez chodzenie w jego obecności nago po mieszkaniu albo wchodzenie do łazienki, gdy nastolatek bierze prysznic. Trzeba wiedzieć, że dwunastolatek i trzynastolatek dojrzewa fizycznie, jego zewnętrzne organy płciowe nabierają cech dojrzałych ludzi, ale psychikę ma niedojrzałą, a przez to bardzo podatną na zranienie a nawet dewiacje. Dwunastolatek czy trzynastolatek widzi, że jego ciało się zmienia, jest to dla niego nowość i stres. Naturalną jego obroną przed zmianami jest śmiech. Jest więc normalne, że pierwszą reakcją dwunastolatka czy trzynastolatka, kiedy zobaczy nagiego dorosłego albo zdjęcie ludzkich organów płciowych jest śmiech. Reakcją obronną przed nowym jest też u nastolatków używanie wulgarnych słów na określenie narządów płciowych. Dlatego dorosły, który się przed nastolatkiem rozbiera nie jest normalny!

Obecnie kontrowersje robi duński program, ponoć edukacyjnych, w którym dorośli dobrowolnie się rozbierają przed siedzącymi na widowni dwunasto i trzynastolatkami. Pamiętam, kiedy na forum dyskusyjnym raczyłam zauważyć, że to nie jest normalne, a wręcz szkodliwe dla psychiki dziecka, przez tzw. internautów lewicowych i nowoczesnych została wyzwana od tępych moherów, ciemnogrodu, kiepskiego psychologa i... zboczonego seksualnie. Ci ludzie twierdzą, że ten program nie ma podtekstu seksualnego, a jest edukacyjny i... pożyteczny. Ręce mi opadły!  Edukacyjny może z założenia jest? Dla mnie pseudo edukacyjny! Jeśli rozbieranie się dorosłych przed trzynastolatkami jest takie edukacyjne i fajne, to... dlaczego moherowa policja gania po parku ekshibicjonistów?

Edukacja seksualna, jak zresztą mądrze zauważają Zalecenia WHO musi być dostosowana do wieku dziecka, jego dojrzałości emocjonalnej, jego delikatnej psychiki. A psychika trzynastolatka jest bardzo delikatna! Brutalne wdrożenie młodego człowieka w zawiłości życia seksualnego człowieka, może być bardzo szkodliwe dla jego psychiki. Może skutkować zaburzeniami w sferze seksualnej, a nawet prowadzić do chorób psychicznych. Jest udowodnione, że trzynastolatek, który został brutalnie wprowadzony w wiedzę o swojej seksualności ma w dorosłym życiu kłopoty z założeniem prawidłowego związku, nie potrafi sobie znależć stałego partnera i być mu wierny. A czy o to chodzi w wychowaniu seksualnym młodych ludzi?

Ja jestem jak najbardziej za wychowaniem w rodzinie robionym przez gremia katolickie. Uczą one bowiem prawidłowych relacji w związkach. Najważniejsze: uczą, że seks jest ważny, ale tylko wtedy jeśli jest połączony z miłością. Jest bowiem piękne uczenie, że seks to najpiękniejszy wyraz oddania, zaufania i miłości do drugiego człowieka. A co piękniej o tym uczy jak nie Bóg, który dał Adamowi i Ewie doskonałe ciało i powiedział im: Idżcie i kochajcie się! Zatem uświadamianie dzieci i młodzieży w duchu tradycyjnych wartości tak, ale... przegięciom głośne nie! A ksiądz na religii czy katechetka ostro przegina ucząc o seksualności człowieka. Wywołuje to śmiech młodzieży! Zdrowy śmiech...? Dziecko zdrowe psychicznie jest szczęśliwe. O to chodzi w wychowaniu dziecka, seksualnym też. A to jest trudne!!!

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo