4 obserwujących
28 notek
25k odsłon
426 odsłon

Wędrówki ciał na smoleńskim wrakowisku

Wykop Skomentuj16

Administratorów proszę o umieszczenie w dziale Katastrofa smoleńska.


Dokonałem porównania dyslokacji ciał z najnowszego streszczenia raportu (s. 13)

http://www.smolenskcrashnews.com/pdf/communique-2020/Streszczenie-Materia%C5%82-Dowodowy-30-Lipca-2020.pdf?ean=9781476755755


i Raportu technicznego (s. 44)

https://niezalezna.pl/data/internet_RAPORT.pdf


Dopasowałem wymiary tak by oba obrazki były w tej samej skali. Wierzchołki prostokątów (lewy dolny - krawędź prawego centropłatu, prawy górny - charakterystyczny element). Wyznaczyłem wektor przesunięcia obrazków łącząc końce prawego skrzydła na obu obrazkach - strzałka pomarańczowa. Następnie powieliłem wielokrotnie strzałki identycznych rozmiarów, rozpoczynając od obrazku ze streszczenia. Zielona strzałka - ciała z amputacjami, czerwona ciała. Na dolnym rysunku z Raportu technicznego ciała są zaznaczone kółkiem. Największą gęstwinę nie oznaczałem bo było nieczytelne. Poza tym jest to przyporządkowanie ciało - ciało a nie to ciało - to ciało.

Wysoka jakość

https://iv.pl/images/7123949b033276cb65ccc67d2cad0370.png

image

Porównanie (najlepiej na obrazku lepszej jakości) wykazuje zbyt dużą rozbieżność jak na jakość tego co zwiemy raportem. Można dostrzec strzałki trafiające w pustkę jak też kółka bez dopasowanych strzałek, nie mówiąc o sporych odstępach w "trafieniach". 

Wnioskując z porównania, część ciał zdołała przewędrować na inne miejsca w czasie między raportami. Albo Polacy nie są godni tego by Podkomisja przygotowała wyniki na odpowiednio wysokim poziomie.
Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka