Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
33 obserwujących 1837 notek 971587 odsłon
Jan Bodakowski, 18 lipca 2013 r.

Dawid Wildstein oświadczył mi, że jestem internetowym hejterem

 

Jan Bodakowski

Dawid Wildstein oświadczył mi, że jestem internetowym hejterem

 

Spotkał mnie zaszczyt niesłychany. Znany dziennikarz Dawid Wildstein poprosił nie o wywiad. Krótki, ale zawsze dla pana z telewizora, i do tego mnie jako mnie jako mnie, a nie mnie jako anonimowego przechodnia.

 

Rzecz się działa na demonstracji poparcia dla Węgrów. A właściwie po tej demonstracji. Już miałem się ulotnić z miejsca rozwiązanego zgromadzenia by spotkać się z koleżanką w celu knucia (niestety tylko politycznego) gdy podszedł do mnie pan Dawid ze swoim towarzyszem. Widać znani dziennikarze chodzą dwójkami, niczym Batman i Robin.

 

Pan Dawid zadawał mi pytania, a jego kolega obsługiwał dyktafon. Ja się nie dziwię, bo sam do dziś nie umiem wysyłać SMS z komórki. I niewątpliwie to, że dziennikarz ma specjalnego pomocnika od trzymania dyktafonu świadczy o jego prestiżu, o tym, że nie jest pospolitym pismakiem co sam sobie trzyma dyktafon.

 

Pierwsze pytanie wprowadziło mnie w dobry nastrój. Pan Dawid zapytał mnie czemu nienawidzę Gazety Polskiej? Zdziwiony powtórzyłem pytanie by się upewnić czy dobrze usłyszałem – to taki mimowolny odruch na niemające wiele wspólnego z rzeczywistością pytania establishmentowych mediów. Moja odpowiedź, że niektóre artykuły mi się podobają, a niektóre nie, jakoś nie pasowała dziennikarzowi do z góry założonej tezy.

 

Drugie pytanie czemu uważam za „anty Polaka” Samuela Rodrigo Pereire też nie trafione. Musiałem przyznać, że nie mam zdania o panu Pereirze, że nie czytałem żadnego jego tekstu.

 

Ostatecznie okazało się ze dwa pierwsze pytania były wstępem do właściwych pytań. O co? O Dawida Wildsteina. To genialny patent – przeprowadzać z ludźmi wywiady na temat co pan, pani, myśli o dziennikarzu przeprowadzającym wywiad. Dawid Wildstein był bardzo ciekawy czemu uważam go za „anty Polaka”. Choć figura retoryczna „anty Polak” nie pojawia się w moich wypowiedziach zrozumiałem, że Dawid Wildstein poczuł się dotknięty moją krytyczną oceną jego wypowiedzi, krytyką jaką wyraziłem w komentarzach internetowych.

 

Przyczyna tej mojej krytyki okazała się niezbyt wygodna dla pana Dawida. Zbulwersowały mnie wypowiedzi pana Dawida na Twittterze w których, pan Dawid w rocznice zbrodni w Jedwabnym, był raczył stwierdzić, że w Jedwabnym Polacy mordowali Żydów. Było to powtarzanie ohydnych antypolskich kłamstw Grossa. W rzeczywistości Żydzi w Jedwabnym zostali zamordowani przez Niemców.

 

By ratować sytuacje pan Dawid raczył mnie zapytać czemu chce w logo kwartalnika Fronda umieścić gwiazdę Dawida. Pytanie było dość nietrafione, bo akurat nie ja, tylko komentator mojego wpisu na internetowym forum miął taki pomysł. Mój żartobliwy wpis komentował pojawienie się w redakcji kwartalnika Fronda, pisma aspirującego do bycia pismem kształtującym świadomość katolików, pana Dawida. Stwierdziłem w wpisie, że redakcja będzie musiała zmienić klasyczną grafikę Frondy z aniołkiem i hasłem „nie ma zbawienia poza kościołem” z racji tego że pan Dawid nie jest katolikiem a wyznawcą judaizmu.

 

Jakie było moje zdziwienie kiedy na stwierdzenie, że pan Dawid wyznaje judaizm, pan Dawid zareagował oburzeniem i stwierdzeniem że nie jest wyznawcą judaizmu „tylko gorzej”. Z racji tego że pan Dawid nagle zapragnął porozmawiać z inną osobą, a mnie rozpraszał wibrujący w kieszeni spodni telefon od koleżanki, nie zdołałem zadać pytanie o to jakiego więc wyznania jest pan Dawid. Czy jest ateistą? Pastafarianinem? Czy może oddaje cześć bogini Kali?

 

Pewnie kwestia wyznania pana Dawida stanie się jedną z wielkich tajemnic prawicy. Częścią takiego prawicowego archiwum X, strefy 51, w którym ukryte są odpowiedzi na pytania o to: Czy pani Joanna jest żoną pana Wojtka? Kto wbił móż w brzuch Korwina? I kto zrobił błąd ortograficzny na homofobicznym transparencie?

 

Jan Bodakowski

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ARTATAMA koszulki są szyte w Polsce
  • @MAKACZ nie daje wiary nie uznawanym przez kościół, nawet uznanym katolik nie musi dawać wiary
  • @DAANI jeden pewnie leniwy i dla tego nie wiesza, a drugi się obraził i dla tego nie wiesza,...

Tematy w dziale