35 obserwujących
1996 notek
1107k odsłon
144 odsłony

Foto. Bluźnierstwa na marszu Koalicji Europejskiej?

Wykop Skomentuj3

Jan Bodakowski
Foto. Bluźnierstwa na marszu Koalicji Europejskiej?

Zapewne część uczestników przedwyborczego marszu Koalicji Europejskiej, jaki przeszedł przez Warszawę żywi nienawiść do Kościoła katolickiego, przypisując katolikom wszelkie możliwe zbrodnie – taka postawa jest popularna na lewicy.

Mam wrażenie, że o antyklerykalizmie części uczestników marszu Koalicji Europejskiej świadczyły osoby zbierający podpisy pod projektem mającym na celu ustawowe opodatkowanie datków na tace, oraz przypinki działaczy Antify, na których można było zobaczyć przekreślony krzyż.

Jednak moim zdaniem, najbarwniejszym przejawem antyklerykalizmu uczestników marszu Koalicji Europejskiej był osobnik przebrany w kostium kojarzący się z Matką Boską z Jezusem na rękach. Przebrany osobnik miał doczepione rogi i tęczową aureolę (tęczową aureolę miała też figurka Jezusa). Z przebranym uczestnikiem parady inni jej uczestnicy chętnie robili sobie zdjęcia (przebieraniec nie wzbudzał kontrowersji uczestników marszu Koalicji Europejskiej).

Przebieraniec na marszu Koalicji Europejskiej szedł tuż przed transparentami KOD i Ligi Polskich Rodzin (partii Macieja Giertycha i Marii Sendeckiej). Przebieraniec twierdził, że jest przebrany za egipskie bóstwu Izydę. Jednak w debacie przedwyborczej symbolem lewicy i groteskowej opozycji stał się wizerunek Matki Boskiej częstochowskiej zhańbiony tęczową aureolą. I moim zdaniem z tym bluźnierczym przedstawieniem miał się kojarzyć kostium uczestnika marszu Koalicji Europejskiej. Dla mnie była to jednoznaczna antyklerykalna deklaracja ideowa.

Przebieraniec może się wykręcać od odpowiedzialności opowieściami o Izydzie. Z jego argumentacji mogliby skorzystać neonaziści i twierdzić, że swastyka to azjatycki symbol szczęścia, i rysują ja na murze synagogi, by Żydom życzyć szczęścia.

Będąca bóstwem płodności i opiekunką rodzin, symbolem macierzyństwa i dobroci, egipska Izyda, była Siostrą Ozyrysa, matką Horusa, i razem z nimi tworzyła egipską triadę najważniejszych bóstw. Znane są jej przedstawienia, na których karmi swojego syna. Jej bóstwo czczone było w Egipcie, Grecji i Rzymie.

image
image
image
image

Jan Bodakowski

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale