0 obserwujących
78 notek
35k odsłon
323 odsłony

Ateizm - nowa religia

Wykop Skomentuj11
Jak wszyscy wiemy, na tym dziwnym łez padole istnieje wiele różnych religii - od takich, które wyznają pojedyncze plemiona, po wielkie religie monoteistyczne. Wszelako mało kto zauważył, że ogromnie rozrasta się religia o nazwie ateizm. Cecha wcześniej znanych religiach jest wiara w jakaś istotę o nadprzyrodzonej mocy - w judaiźmie i religiach wywodzących się z niego tą istotą jest Bóg.
Ateiści natomiast wierzą, że Boga nie ma. Ich wiara spełnia wszystkie kryteria religii - ma on swoje dogmaty, pierwszym i najważniejszym z nich jest dogmat, że Bóg nie istnieje. Ateiści, jak wszyscy wyznawcy innych religii mają swoje symbole religijne. Ich symbolem religijnym jest brak symboli innych religii. Należy przyznać, że są to ludzie sprytni, domagają się mianowicie, żeby w miejscach publicznych nie umieszczać jakichkolwiek symboli religijnych, ponierważ rzekomo uraża to uczucia wyznawców pozostałych religii. W ten sposób dopmagają się, aby miejsca publiczne cecowały się błogim dla nich brakiem religijnych symboli.
Ateizm należy do religii agresywnych. Ogromna większość ateistów nienawidzi głównie chrześcijaństwa, a w jego obrębie - katolicyzmu rzymskiego. W ich systemie wartości nie ma nic złego w obrażaniu cudzych uczuć religijnych, a szczególnie uczuć religijnych katolików. Protesty w tej sprawie zbywają oskarżaniem o nietolerancję oraz stwierdzeniem, że każdy, komu nie podoba się obrażanie czyichś uczuć religijnych, ogranicza wolność obrażającego.
Religia ateistyczna głosi dogmat, że ludzkie życie jest najwyższą wartością pod warunkiem, że chodzi o życie człowieka, który popełnił ciężkie zbrodnie. Ateiści popierają dobijanie ludzi starych, nazywając to efemistycznie eutanazją. Wychodzą z założenia, że skoro ktoś jest stary i niedołężny, to nie należy męczyć jego i siebie, lecz należy do zabić. Podobnie należy zabijać nienarodzone dzieci bez bawienia się w jakieś śmieszne preteksty - po prostu kobieta ma prawo do swojego brzucha, a jego zawartość bez względu na to, czy chodzi o zawartość jelit, czy też macicy, ma tę samą wartość.
Jest to taka religia, która uzurpuje sobie prawo do twierdzenia, że jest religą naukową. Nigdy wprawdzie nie dowiodła jakimikolwiek badaniami, że Boga nie ma - co potwierdziłoby jeden z jej głównych dogmatów, ale jest to religia naukowa i basta.
Religia ta ma na sumieniu największe zbrodnie w znanej nam historii ludzkości. Jej wyznawcy rozpętali II wojnę światową - po społu ateiści niemieccy i sowieccy. Jak wiadomo, Hitler nie wierzył w Boga, nie wierzył w Boga również Stalin. Obaj prześladowali Kościoły chrześcijańskie w swoich pańtwach., obaj stosowali eugenikę, nieobca im była eutanazja wykonywana w skali, ku któej dzisiaj intensywnie dążą niektóre państwa - Holandia ma wielkie na tym polu sukcesy.
Mam świadomość, że tekst powyższy wbudzi sprzeciw wielu czytelników, więc chętnie zapoznam się z ARGUMENTAMI, które podważą przedstawione przeze mnie poglądy.
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale