80 obserwujących
310 notek
1337k odsłon
95 odsłon

Leszek Miller odkrywa prawdę...

Wykop Skomentuj34

Kto zdjął  red.Anitę Gargas ze stanowiska ?

W TVP INFO i na swoim blogu Leszek Miller wprost wyjawia kto i dlaczego :

"... wiceszefowa TVP 1 dopuściła na antenę gebelsowski w swej jednostronności film o generale Jaruzelskim. Za to wyleciała i podobno SLD stoi za jej dymisją. Jeśli to prawda, tonareszcie Sojusz pokazał, że naprawdę nosi spodnie, a nie dziecięce body.

Oto  myślenie partyjniackie, czy tylko SLD-owskie? To my - partie, jak za dawnych czasów komuny, decydujemy.  Brawo chłopaki, redagujcie każdą audycję, rozszarpujcie TVP, wszystkie chwyty dozwolone. Tym razem wystarczył list SLD do zarządu TVP.

Jakże śmiesznie na tym tle wyglądają protesty Teresy Torańskiej i Zmarz - Kochanowicz  o naruszenie praw autorskich  (wykorzystanie z ich filmu "Noc z Generałem" kilku ujęć zdjęciowych  pod domem gen.Jaruzelskiego w  noc rocznicy ogłoszenia stanu wojennego )  bezmyślnie powtarzane we wszystkich mediach.

 

Po pierwsze  2 miesiące temu TVP Historia wyemitowała film Grzegorza Brauna "Towarzysz Generał"  równocześnie z filmem Teresy Torańskiej i Marii Zmarz- Kochanowicz  "Noc Generała", o czem autorki musiały wiedzieć a  nie protestowały.  Dlaczego teraz?

Po drugie  autorem zdjęć  obydwu filmów była ta sama osoba, ten sam operator. Wykorzystano więc surowe  zdjęcia a nie fragment filmu T.Torańskiej.  Tę wiedzę posiadał zarząd, do którego przed emisją w TVP1 dotarł protest autorek. Nieuzasadniona decyzja odwołania Anity Gargas ze stanowiska jest  pretekstem służącym ograniczaniu swobody wypowiedzi na tematy historyczne w telewizji publicznej, a co gorsza wynikiem miedzypartyjnych targów.

Przeraża jak media bez sprawdzenia kopiują półprawdy, a także obojętność na krzyczącą ingerencję konkretnej partii na treść programu. Nie rozumiem, dlaczego nie czujecie, że to jest gwałt na wolność słowa.

 

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale