314 obserwujących
901 notek
3952k odsłony
  1190   0

Lubczasopisma w Salon24.pl

 Nasi Drodzy!

Uruchamiamy dziś projekt, nad którym pracowaliśmy kilka miesięcy.  Najpierw nasz oficjalny komunikat, który dziś przekazujemy na zewnątrz:

Salon24.pl rozpoczyna rewolucję w polskich mediach. Od dziś każdy może zostać redaktorem naczelnym, dobrać sobie redaktorów, dobrać dowolną ilość tekstów publicystycznych z wszystkich dostępnych w Salon24.pl blogów, newsów z serwisu informacyjnego (PAP) a w przyszłości też zdjęć i plików multimedialnych. Każdy może stworzyć własne medium – Lubczasopismo. Medium, które będzie mogło korzystać nie tylko z całej potężnej bazy treści Salon24.pl ale i otrzyma silne wsparcie marketingowe ze strony Salon24.pl.

Swoje media będą mogli w ramach Salon24.pl  stworzyć blogerzy lewicowi, swoje-prawicowi. Zwolennicy Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. I każdego innego polityka. Ale przede wszystkim liczymy na to, że w krótkim czasie powstaną Lubczasopisma lokalne. Chcemy, by w każdym polskim mieście powstało Lubczasopismo, w którym blogerzy będą pisać o miejscowym szpitalu, szkole, drogach. Będziemy inspirować powstanie Lubczasopism zajmujących się śledzeniem pracy burmistrzów i prezydentów. Małych i dużych miast. Chcemy by powstały Lubczasopisma zajmujące się problemami kobiet, pomocą charytatywną, problemami samoorganizowania się społeczeństwa. Rozpoczynamy współpracę z trzecim sektorem.  Mamy zamiar wspomagać także tworzone przez naszych użytkowników media poświęcone operze, teatrowi, plastyce ale i piłce nożnej.

Dlaczego to robimy? Bo zadaliśmy sobie proste pytania: Czy media spełniają dobrze swoją funkcję, którą wyznaczyła im systemy demokratyczne w XX i XXI wieku? Czy informują bezstronnie, bronią interesów obywateli, pozostają poza naciskami polityków i biznesu? Odpowiedź brzmi: Coraz częściej – nie.

Postanowiliśmy więc pomóc tworzyć media obywatelskie, w których informacja i komentarz są subiektywne, ale nikt tego nie ukrywa. Bo twórcy mediów obywatelskich nie ukrywają swoich poglądów i punktów widzenia. Ale jest ich bardzo wielu. Dzięki temu szansa na to, że żadna informacja się nie zostanie przemilczana, że żaden punkt widzenia nie zostanie pominięty -  jest duża. 

Teraz już nie tylko dziennikarze patrzą na ręce rządzącym. Teraz robi to coraz więcej obywateli. Lubczasopisma będą tworzyć obywatele. Bo Salon24.pl to medium obywateli.

Dlaczego Lubczasopisma? Tak, jest w tym trochę ironii. Chcemy wyraźnie zdystansować się od wszystkiego, co tak źle kojarzyło nam się z nieprzejrzystym światem powiązań mediów, biznesu i władzy. My chcemy być przejrzyści, bo media obywatelskie muszą być przejrzyste.

Projekt realizujemy dzięki środkom z finansowanego przez Unię Europejską programu 8.1. Nasz pomysł został uznany za innowacyjny na poziomie światowym.

Salon24.pl istnieje od 16 października 2006 roku. W ciągu ostatniego roku nasza oglądalność zwiększyła się o ponad 300 procent. Dziś odwiedza nas ponad 1 milion unique users miesięcznie. Salon24.pl generuje 15 milionów page views miesięcznie

 

Igor Janke, Radek Krawczyk

I kilka słów komentarza dla Was, użytkowników Salonu24. Projekt oddajemy Wam w wersji beta. Oznacza to, że będziemy jeszcze nad nim pracować i udoskonalać. Na pewno graficznie. Ale też funkcjonalnie. Czekamy na Wasze opinie – one będą dla nas bardzo ważne.   Dziś każdy z Was, kto zżyma się na naszą – zapewne często niedoskonała - polityką administrowania Stroną Główną, może stworzyć własne medium, z własną Stroną Główna. Wasze Lubczasopisma będziemy starali się promować na Stronie Głównej, która wkrótce zmieni swój kształt. Namawiamy Was : twórzcie media dla swoich przyjaciół, dla ludzi o podobnych poglądach, dla tych, z którymi chcecie się komunikować. Ruszyliśmy z naszym projektem teraz, byście mogli jeszcze przed drugą turą wyborów mogli zakładać swoje Lubczasopisma wyborcze. Ale mamy nadzieję, że pojawia się też Wasze media poświęcone nie tylko wielkiej polityce.  

Radek na swoim blogu od dzisiejszego południa będzie wyjaśniał problemy techniczne.

UWAGA - dodaję link do FAQ Lubczasopismwww.salon24.pl/static/lubczasopismo

 

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale