318 obserwujących
912 notek
3985k odsłon
  3067   0

Co może NATO? Debata Sikorski, Kowal, Dorn, Osica, Szatkowski

Sytuacja geopolityczna Europy Środkowej i państw bałtyckich zmienia się w niepokojącym kierunku. Polecam znakomita analizę Andrew Michty na łamach The American Interest http://www.the-american-interest.com/article-bd.cfm?piece=1501. Napisze o tym tekście osobno.

Tymczasem wczoraj rozpoczęły się u nas bardzo ważne manewry NATO, pierwsze w tym rejonie Europy od naszego przystąpienia do Sojuszu SteadFast Jazz2013. Media o tym niemal zupełnie milczą, bo to zbyt skomplikowane i nudne.
Tymczasem chciałbym zaprosić na  debatę, którą organizuje Instytut Wolności, i która w poniedziałek o godz 15.00odbędzie się w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. W debacie wezmą udział szef MSZ Radosław Sikorski, szef PJN Paweł Kowal, były marszałek Sejmu, poseł SP, Ludwik Dorn, szef Ośrodka Studiów Wschodnich Olaf Osica i szef Narodowego Centrum Studiów Strategicznych Tomasz Szatkowski. Zapraszam serdecznie wszystkich czytelników i twórców Salonu24.
Będziemy dyskutować o tym, czy możemy mówić o nowej sytuacji geopolitycznej, w jakiej znalazły się państwa Europy Środkowej i nadbałtyckie? (zmiany sił w Europie, odrodzenie neoimperialnej polityki Rosji plus zmiana priorytetów USA). Czy Środkowa Europa i Pribałtyka stają się jeszcze bardziej obszarami peryferyjnymi pod względem bezpieczeństwa? O czym świadczy różnica w potencjałach użytych wojsk w rosyjsko-białoruskich manewrach Zapad i natowskich Steadfast Jazz. Czy NATO ciągle gwarantuje nam bezpieczeństwo?
Czekam także na Wsze głosy tutaj. Ciekaw jestem, co o tym sądzicie. I zapraszam na jutrzejsza debatę.
Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale