Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
57 obserwujących 271 notek 826564 odsłony
jan mak, 20 kwietnia 2017 r.

A ludzie wiedzą swoje. Najnowszy sondaż!

1237 25 0 A A A

My tu sobie dyskutujemy, analizujemy, a elektorat ma gdzieś te niuanse. Jeśli wierzyć ostatniemu sondażowi Kantar Public, to Prawo i Sprawiedliwość z 38 proc. wyprzedza o dwie długości następną Platformę 19 proc, Kukiza 11 proc. i Nowoczesną 5 proc. Marsze KOD-u, lamenty zaprzyjaźnionych mediów, dyskusje w mediach i nasze skromne dyskusje na S24 nie zmieniają ogólnego przekonania ludzi, że zaszła dobra zmiana, i tak ma zostać. Gospodarka rośnie, płace rosną -- to najważniejsze.

Mój życzeniowy scenariusz na 2019 jest bardzo realny. Będą potknięcia władzy, niemądre podchody i ambicjonalne rozgrywki (jakaż władza tego nie ma?), będzie totalna opozycja i totalna propaganda z drugiej strony (utwierdzająca elektorat PiS w przekonaniu, że dobrze wybrał), będą korzystające z demokracji marsze osieroconych po PRL-u i III-RP, będa dyskusje na S24 usiłujące to wszystko zracjonalizować (z jednej lub z drugiej strony), a PiS wygra wybory w cuglach, ale tym razem nie na tyle, żeby dalej rządzić samodzielnie. Do władzy dojdzie Kukiz jako koalicjant (i bardzo dobrze, bo samodzielna władza ma swoje minusy) - i razem dokończą dzieła ostatecznego zerwania z PRL-em i postkomuną. I bardzo dobrze. 

Nienawiść (z mojej ostatniej notki) zacznie stopniowo ustępować z życia publicznego. Głębokie podziały wykopane przez Platformę, postkomunę i skandaliczne potraktowanie katastrofy smoleńskiej odejdą w przeszłość. Większość Polaków będzie zadowolonych, że żyje w Polsce -- w kraju, który ominęła rewolucja multi-kulti i islamizacja. 

Takie moje spóźnione życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Alleluja!

Opublikowano: 20.04.2017 19:11.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Widać struktura sądownictwa postkomunistycznego jest nieco inna niż ta oficjalna. Widać...
  • Na tym właśnie polega "niezawisłość sędziowska" w rozumieniu kodziarzy. Możesz mieć...
  • W tekscie wymieniłem sześć faktów, które każą nazwać obóz III RP postkomunistycznym, a...

Tematy w dziale Polityka