198 obserwujących
71 notek
297k odsłon
  96   0

Ach te kamery !

 

 

Pod moim tekstem pojawiło się mnóstwo wpisów więc hurtem odpowiadam.

Od dnia 21 października Donaldowi Tuskowi i Waldemarowi Pawlakowi niestety wolno mniej. Rola jaką odegrali w Nocnej Zmianie - w uwaleniu lustracji i gabinetu Olszewskiego sprawia że ten aspekt będzie szczególnie przez opinie publiczną obserwowany. Donald Tusk wielokrotnie wypowiadał się na ten temat, - zawsze argumentując że zaangażował się w „liczenie głosów” nie jako przeciwnik lustracji, ale z powodu skandalicznej niekompetencji rządu Olszewskiego. PO głosując za lustracją, tak jak wielu zwolenników oczyszczenia życia publicznego z agentury, nie pragnęło zemsty, ale dlatego że podzielało pogląd iż brak lustracji miał swoje, bardzo konkretne skutki.

Dlatego dziś jest czas kiedy można powiedzieć Donaldowi Tuskowi - SPRAWDZAM!

Kandydatura Michała Boni to pierwszy znak że szef PO z tej próby nie wychodzi obronną ręką. Ale znacznie poważniejszym problemem jest kandydatura Olechowskiego T W „MUST” na szefa Orlenu.

I znów te nieznośne kamery. Przedwczoraj w migawce telewizyjnej widziałem Andrzeja Olechowskiego wychodzącego z sejmowego pokoju PO, a za nim…. uwaga zgadnijcie kto?

Za kandydatem na szefa największego koncernu energetycznego, wyłania się stary znajomy Gromosław Czempiński. Ujęcie trwało tylko sekundy, ale na tyle długo żeby zarejestrować fakt: Oto wraz ze swoim dawnym podopiecznym - Andrzejem Olechowskim na rozmowy z kierownictwem zwycięskiej partii (domyślam się ustalające kandydaturę TW „Must” na szefa Orlenu) został zaproszony oficer prowadzący „Musta” - Gromosław Czempiński. Przypomnijmy- Olechowski sam przyznał się do współpracy z komunistycznymi (czyli zależnymi od ZSRR) służbami, ale tylko w „segmencie” gospodarczym. Doktryna ministra Ławrowa opisana i dostępne w oficjalnych publikacjach rosyjskiego MSZ głosi, że narzędziem polityki zagranicznej Kremla, jest sektor paliwowo- energetyczny. Czy kandydatura byłego agenta, na szefa największej polskiej firmy paliwowej, służy naszemu bezpieczeństwu czy nie? Co robił na rozmowach z Tuskiem generał Gromosław Czempiński? Jakie są związki Czempińskiego z Olechowskim, a jakie Czempińskiego - kadrowego funkcjonariusza komunistycznych służb, z bratnimi instytucjami z Rosji, z których wywodzi się Putin? W tym kontekście strona praktyczna lustracji jest istotniejsza niż kwestie etyczne.

Właśnie czytam że sam Olechowski z kandydowania na prezesa Orlenu  się wycofuje…

Ano jak to mówią - pożyjemy, …zobaczymy.

Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale