1 obserwujący
41 notek
23k odsłony
243 odsłony

Ostra jazda w budżecie

Wykop Skomentuj7

Miasto Gdańsk i Prezydent Aleksandra Dulkiewicz niedawno ogłosili, że z powodu zmian w prawie, oraz zmniejszonych dochodów, Miasto będzie musiało zacisnąć pasa. 

Z niepokojem patrzę w przyszłość. (...) Będziemy uważnie oglądać każdą złotówkę - stwierdziła.


Mieszkańcy czekają na podwyżkę opłat za śmieci (dwukrotną) oraz dodatkowych opłat za niesegregowanie odpadów. ogłoszoną przez wiceprezydenta Piotra Borawskiego.

Sugeruje się nawet wyłączanie części latarni ulicznych w określonych godzinach czy podwyżkę opłat za przejazdy komunikacją miejską.

Gdański magistrat snuje wizje dramatycznych oszczędności na każdym kroku, tymczasem, na sobie nie zamierza oszczędzać, ponieważ 20.11 w serwisie bip.gdansk.pl pojawiła się informacja o ogłoszonym przetargu na “Dostawę dwóch samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gdańsku”, z rocznika min. 2019.

Pierwsze ogłoszenie ukazało się 29.10.2019, czyli jeszcze przed ogłoszeniem podwyżek i szukania oszczędności.

Link do ogłoszenia tutaj

Na szczęście, Urząd dba o ekologię, ponieważ samochód ma spełniać wysokie normy emisji spalin Euro 6.

Co ważne, Prezydent chce jeździć bezpiecznie, ponieważ w zapisie przetargu znalazł się punkt mówiący o 5pkt. za posiadanie w aucie automatycznego systemu wzywania pomocy w razie wypadku. 

Auto ma być luksusowe, o minimalnej mocy 180KM, wyposażone m.in w: automatyczną dwustrefową klimatyzację, kurtynowe poduszki powietrzne, spryskiwacze przednich reflektorów, czy system automatycznego stabilizowania toru jazdy. 

Bardzo się przyda podczas jazdy nieoświetlonymi, gdańskimi ulicami. To wszystko dla Gdańska! 

Janusz Ch.


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka