Lokal Magdaleny A. w gdańskim Wrzeszczu fot. Janusz Ch.
Lokal Magdaleny A. w gdańskim Wrzeszczu fot. Janusz Ch.
Janusz Ch. Janusz Ch.
455
BLOG

Gdańsk: czynsz dla przedsiębiorcy 254% wyższy niż dla europoseł Magdaleny A.

Janusz Ch. Janusz Ch. Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

W Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 128/130 znajduje się lokal o powierzchni 172m2, zarządzany przez spółkę miejską "Gdańskie Nieruchomości",  w którym swoją siedzibę ma biuro poselskie Magdaleny A. (aktualnie oskarżona o ukrywanie dochodów i uszczuplanie należności podatkowych).

Jak udało mi się dowiedzieć, Magdalena A. za czynsz jednego metra kwadratowego płaci zaledwie... 14 złotych i 45 groszy, co jest śmiesznie niską stawką.

Najubożsi mieszkańcy Gdańska za lokale komunalne płacą... 12zł/m2 (stawka bazowa). Lokal przy głównej arterii Gdańska wyceniono niewiele drożej, niż zagrzybione mieszkania w kamienicach, które latami nie są remontowane...

Co ciekawe, więcej niż europoseł zapłacą też... organizacje pozarządowe, zajmujące pomieszczenia w Europejskim Centrum Solidarności! Gdańska Fundacja Dobroczynności zapłaci 16.52 zł/m2, a Gdańskie Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność" - 21.86zł/m2 stawki za opłatę eksploatacyjną.

Jednak co najbardziej szokuje... to fakt, że lokal położony 10 metrów w prawo, w tym samym budynku, w tym samym standardzie... jest o 254% droższy! W konkursie na najem lokalu wygrał przedsiębiorca chcący otworzyć tam salon optyczny, i będzie musiał płacić czynsz w wysokości 51.20zł (stawka wywoławcza to 45zł/m2).

Dlaczego europoseł może liczyć na lepsze warunki niż ciężko i uczciwie pracujący mieszkańcy?

Zobacz galerię zdjęć:

Czynsz w lokalu Magdaleny A.
Czynsz w lokalu Magdaleny A. Czynsz w lokalu obok
Janusz Ch.
O mnie Janusz Ch.

Słynny komentator z Trójmiasta. Zaczepiam, zagaduję

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka