kejow kejow
223
BLOG

Gazprom Neft rozważa legalny powrót do Libii projekt Elefant

kejow kejow Polityka Obserwuj notkę 3

Oświadczenie Prezesa  naftowego Gazpromu Aleksandra Dyukowa o zamiarze powrotu legalnego do Libii dla relizacji projektu ELEFANT , uwarunkowanego powołaniem  "legalnego" rzadu w Libii.

Wybory w Libii mają sie odbyć w ciagu kilku tygodni , a Gazprom potrzymuje zamiar wejscia lub wyjścia z biznesu ELEFANT z końcem roku.

Informacja według ArabianOiland Gas za Reuter

Tekę ministra ds. ropy naftowej i gazu otrzymał w tymczasowym rzadzie  Abdelrahman ben Jazza, czyli były członek zarządu włoskiej firmy naftowej Eni Oil, która była największym producentem ropy w Libii przed wybuchem powstania. Wybory w Libii dopiero 23 października.

Podsumowanie

Sojusz Eni z Gazpromem jest znany od dawna w dostawach gazu rurociągiem via Baumgartner. Włoscy komuniści dobrze utrwalili stosunki gospdarcze. Oświadczenie Gazpromu nie jest przypadkowe.

 

Kejow

 

kejow
O mnie kejow

Działam głównie w samotności piszę pracuję - staram się robić to co lubię. Poszukuję nowości przy pewnym konserwatywnym podejściu i racjonalnym spojrzeniu - ale nie omijam słowa fantazja. lex brevem esse oportet quo facilius ab imperitis teneatur - przepis prawny powinien być zwięzły, aby ludzie z nim nie obeznani tym łatwiej go przestrzegali, łatwiej mogli go zapamiętać ------------------------

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka