Jarosław Banaś
http://pocztamorska.pl/
2 obserwujących
45 notek
23k odsłony
233 odsłony

A więc wojna! Bijatyka trwa nadal a sąsiad się cieszy

Pexels Pixabay License
Pexels Pixabay License
Wykop Skomentuj41. Scenariusz nudnie przewidywalny. 2. Albo inteligentnie napisany i właśnie realizowany. Proszę sobie wybrać wersję (1) czy (2). Ciekawsza oczywiście jest inżynieria socjologiczna a więc spiskowe podejście do oceny sytuacji w Polsce czyli...

Oczami sąsiadów. (2) 

Polska Kolonia, z której mieliśmy wyprowadzić wszystko łącznie z ludźmi, obszar rozparcelować i sprzedać pomiędzy historycznie tradycyjnych zaborców, teraz w części pod flagami UE, jakimś nieprzewidzianym biegiem zdarzeń wymknęła się nam z rąk. Ktoś nie dopilnował Bliźniaków i mamy opóźnienia oraz nowe scenariusze. 

Co wobec tego?Podsycamy starą techniką z czasów Unii Lubelskiej spór wewnętrzny. W tym dziele Polacy dobrze się spisują. Autodestrukcyjna nienawiść do przedstawicieli swojego plemienia, wyhodowana i dokarmiana w Polsce sprawdza się od stuleci. To plastelina z której można ulepić każdą figurę, każdego zbrukać i doprowadzić do upadku. To właśnie się dzieje. Polacy wyniszczają się medialnie, nic ponad to ich nie interesuje i adsorbuje, tak jak obrzucanie się kalumniami. Kiedy rzucą się na siebie fizycznie, udzielimy im Unijno-Rosyjskiej pomocy. Dla ochrony kontynentu. Teraz wystarczy tylko dorzucać drew pod kociołkiem. 

  Swoimi oczami. (1) 

Każdy kto bije się z swoim bratem osłabia państwo i powinien zostać odsunięty od władzy. Ale co dalej? Nic. To nudne. Módl się i pracuj? Straszna nuda. Bijatyka to jest przecież nasz żywioł. Jak nad tym instynktem zapanować? Asceza, medytacja, wstrzemięźliwość, opanowanie? Straszna nuda. 

Model zachowań społecznych, już od jakiegoś czasu czerpiemy z mediów. Naśladujemy i powielamy. Świadomie ale coraz częściej nieświadomie. Przyjmujemy za oczywiste, bo skoro tak robią wybrańcy to my tym bardziej. Więc od mediów powinna rozpocząć się ta nudna rewolucja zmiany obyczajów. Ale jak, skoro media dzięki tym awanturniczym wiadomościom rozkwitają i umacniają swoją pozycję. Nie zrezygnują z tego, póki kociołek się nie zagotuje i nie wybuchnie. A więc wojna, do wyniszczającego końca. 

  A na to właśnie oczekuje nasze sąsiedztwo. (2) 

JB

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo