W notceRozbieramy Bjorna Lomborgap. Śmigrowska postanowiła dać odpór poglądom wspomnianego autora tekstów bezczelnie kwestionującego święte poglądy p. Śmigrowskiej i jej podobnych.
Rozbierzmy zatem Śmigrowską, a dokładniej, użyte przez nią argumenty.
- ochrona klimatu się opłaca-
- Podzielam pogląd p. Śmigrowskiej, wierzę głęboko, że opłaca się takim jak Śmigrowska oraz firmom które się tym zajmują. Nie opłaca się natomiast obywatelom państw, którzy tę "ochronę" mają finansować, ponieważ mają oni płacić za coś, co nie istnieje. Człowiek z całym swoim przemysłem produkuje tak mało energii, że nie będzie w stanie ochronić się ani przed ociepleniem, ani przed kolejnym zlodowaceniem.
- Lomborg orzekł, [...], że obecnie OZE nie jest konkurencyjne w stosunku do węgla, ropy i gazu.
Lomborg musiał przeoczyćraport przygotowany przez Europejskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej szacujący ceny energii z wiatru w stosunku do energii z paliw kopalnych, z uwzględnieniem różnych cen ropy, gazu oraz uprawnień do emisji CO2. Cena ropy rzędu 118 USD za baryłkę czyni wiatr konkurencyjnym.
-
Lomborg jest zapalonym zwolennikiem geoinżynierii, czyli manipulowania ziemskim klimatem przy pomocy technologicznych wichajstrów.
Reasumjąc, p. Śmigrowska lansuje uparcie to, z czego żyje sobie wygodnie - walkę ze zmianami klimatu (w omawianej notce już nie pisze o ociepleniu he he he). Usiłuje nam ona wcisnąć kit, że należy koniecznie wydawać ogromne pieniądze na tę walkę, a z pewnością się to nam opłaci.
W ten sposób zostaniemy bez pieniędzy, za to nieprzygotowani na SKUTKIzmiany klimatu.
Jestem katolikiem, swoją wiarę traktują bardzo serio. Mam poglądy konserwatywne jak chodzi o sferę obyczajowości, i liberalne, gdy chodzi o gospodarkę.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka