23 obserwujących
38 notek
149k odsłon
1355 odsłon

To Niemcy byli sprawcami. Trzeba o tym zawsze i NA ZAWSZE pamiętać.

Wykop Skomentuj36

image


W dyskusji w grupie Forum Żydów Polskich na FB dotyczącej Deklaracji Terezińskiej i amerykańskiej ustawy 447, jeden z dyskutantów napisał: "Minione po Deklaracji lata pokazały, że nie jest tak źle z edukacją na temat Holokaustu, ale o jakiejś zdecydowanej akcji rekompensowania ubogich ofiar Holokaustu nikt nie słyszał."

Opieką nad ofiarami Holokaustu i rekompensatami dla nich powinno zająć się wyłącznie państwo niemieckie - spadkobierca III Rzeszy. To Niemcy są sprawcą. To państwo niemieckie było ludobójcą - masowym mordercą na skalę przemysłową niemowląt, dzieci, kobiet, starców, mężczyzn. To Niemcy byli winni najpotworniejszych zbrodni w historii Europy. To Niemcy powinni wypłacać każdej ofierze Holokaustu taką sumę każdego miesiąca, jaka zapewniłaby jej komfortowe życie do naturalnej śmierci.  

Największy morderca, najokrutniejszy ludobójca w historii świata zachodniego powinien ponosić prawdziwą odpowiedzialność za swoje zbrodnie. Państwo niemieckie - ten spadkobierca morderców - stosuje propagandowe metody napuszczania na siebie ofiar swoich zbrodni. Zapis w Deklaracji Terezińskiej oczekujący rekompensowania ofiar Holokaustu przez państwa, które były ofiarami wojny wywołanej przez państwo niemieckie, jest jawną i oczywistą próbą zdjęcia odpowiedzialności z Niemców i przeniesienia jej na ofiary ich agresji. Państwo niemieckie płacąc ofiarom Holokaustu nawet najwyższe wyobrażalne sumy, nigdy nie będzie w stanie oczyścić się z odpowiedzialności za wymordowanie z zimną krwią milionów niewinnych ludzi.  

Przypomina mi się zapis z kroniki getta w Łodzi: gdy przywieziono na przełomie 1941 i 1942 roku tysiące Żydów z Niemiec, dokonano na Bałuckim Rynku skrupulatnej i nawet uroczystej weryfikacji uprawnień obecnych wśród nich weteranów I wojny światowej, którzy zostali odznaczeni Żelaznymi Krzyżami za odwagę, poświęcenie i rany podczas służby w niemieckiej armii. Następnie, po weryfikacji, pozwolono tym weteranom przejść w dumnym pochodzie przez ulice getta. To byli żydowscy, niemieccy bohaterowie, którzy ryzykowali życie dla swojej niemieckiej ojczyzny. Parę tygodni później wszyscy zostali wywiezieni w bydlęcych wagonach z getta i zagazowani w obozie śmierci w Chełmnie na Nerem spalinami hermetycznych ciężarówek.  

Tak państwo niemieckie traktowało swoich żołnierzy, swoich najlepszych obywateli, swoich bohaterów.  

To Niemcy byli sprawcami. 

Trzeba o tym zawsze i NA ZAWSZE pamiętać. 


Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura