Blog
jerzy.korytko
Jerzy Korytko
18 obserwujących 352 notki 464942 odsłony
Jerzy Korytko, 27 lipca 2017 r.

Fałszywe spory dla ciemnego luda.

181 2 0 A A A

Jeżeli dwóch wspólników-oszustów chce uniknąć łatwego rozpoznania to będzie starało się stworzyć wrażenie, że oni  to "nie są wspólnikami a nawet są ... no jasne.... przeciwnikami". By to osiągnąć, takie wrażenie, będą starali się przy każdej okazji podkreślać różnice między sobą a nawet wskazywać na, rzecz jasna - spór. Jaki jest między nimi z różnych powodów. Oczywiście, ponieważ w istocie są wspólnikami w oszukańczym fachu to spory będą fikcyjne. Trzeba nie lada finezji by takie wyglądające na rzeczywiste spory wymyślać.

I z czymś takim mamy obecnie do czynienia. Oszuści - wspólnicy, którzy w 2005 roku mieli stanowić zwycięską, rządzącą koalicję  - zgarnęli całą pulę i zostali nie tylko "koalicją" ale i "opozycją". Po co im była konkurencja. Jednak muszą się różnić. Choćby pozornie. Bo inaczej nawet "ciemny lud" się w tym oszustwie połapie. Bo przecież taka Kluzik-Rostkowska na ten przykład. Raz jest szefową sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego - a potem ministrem w rządzie Donalda Tuska. Albo Zyta Gilowska - "siostra" Donalda-Premiera a za chwilę minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Grubymi to nićmi szyte.  I dlatego, by przykryć te wszystkie tropy wskazujące na ich faktyczne "wspólnictwo",  wymyślają spory. Pierwszy w tej kadencji (ograniczmy się tylko do ostatniego rozdania parlamentarnego) był o TK. Kto w ogóle wie o co chodziło? .....? O nic? No jasne - dobra odpowiedź. Z perspektywy czasu widać jaka to była ściema. Teraz wg tej samej recepty wkręcają ciemny lud w spór o SN. A recepta jest prosta. Weź problem zawiły, skomplikowany by dla osobnika ciemnego luda był trudny (niemożliwy) do rozpoznania i zrób wokół tego spór. Temperatura sporu ma przesłonić jego fikcyjność. Ciemny lud pomyśli - tak się o to  biją - pewnie wiedzą dlaczego. I o to chodzi. Taki jest cel.

Ale coś to nie wypala ostatnio. Coraz mniej się na to ludzi daje nabierać. Słucham co się mówi o tym w "realu" i takie głosy słyszę: "Kogo to wszystko obchodzi Komu oni robią wodę z mózgu". Ale sprawa jest widocznie bardzo ważna. Bo Smoleńsk uwidacznia tą  grę, te same kłamstwa, to, że np. miesięcznice przykrywa się fałszywymi protestami by ludzie zapomnieli o powodach tych uroczystości. Tak więc ostatnio wymyślono "konflikt" Prezydent kontra PiS. Czy widzicie Państwo absurdalność tego "konfliktu"? Sam pomysł z takim "sporem" to ostatni żart, czysta aberracja. To co, już doszli do ściany? Już nie ma pomysłów na kolejny "spór"?

Ale ci tutaj, ci ..... komentatorzy wydarzeń politycznych.... oni tak z głupoty w to się dają wciągać, bo dają, i to permanentnie, i ciągle "analizują" te spory.... to z przyrodzonej głupoty czy.... no nie wiem.


Opublikowano: 27.07.2017 22:18. Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 22:29.
Autor: Jerzy Korytko
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Brednie świadczące o przyrodzonym impregnowaniu na fakty. Nie było żadnej "katastrofy...
  • Ta fikcja dla "ciemnego luda" - bo oni nas za to mają - trwa dokładnie od wyborów 2005 roku....
  • Naiwność polityczna. Dokładnie tak. Dawno temu ktoś porównał p. Dudę, jego rolę u boku...

Tematy w dziale Polityka