11 obserwujących
81 notek
72k odsłony
  207   0

SZOK Wielowieyska z Wyborczej apeluje do rządu, aby nie rozmawiał z medykami o podwyżkach

Oto wypowiedź dziennikarki „Gazety Wyborczej” Dominiki Wielowieyskiej w TOK FM. Dziennikarka „GW” stwierdziła stanowczo, że rząd nie powinien w ogóle negocjować z protestującymi.
Należy się zastanowić nad społecznymi konsekwencjami tego sporu i ewentualnego ustąpienia temu konkretnemu lobby. W tej sprawie chodzi o pieniądze, które prawdopodobnie, żeby dać lekarzom, trzeba zabrać komuś innemu — kontynuowała dziennikarka „GW”.

W takim razie należy się zastanowić, jak duży jest w tym interes publiczny, aby ci lekarze dostali dodatkowe pieniądze. W moim przekonaniu korzyści społeczne z tego są żadne. W związku z tym jestem absolutnie za tym, aby rząd  i minister zdrowia nie ustępowali, nie podejmowali z nimi żadnych negocjacji, ponieważ co roku odbywa się ten sam szantaż. Są sytuacje, w których państwo, rząd, Ministerstwo Zdrowia, powinny być nieugięte, ponieważ tego wymaga interes publiczny — stwierdziła Dominika Wielowieyska.

Nie wierzycie, ja też nie mogłem uwierzyć, że dziennikarze Gazety Wyborczej mogą być tak racjonalni i prorządowi. Oto link do wypowiedzi. Warto się pospieszyć, bo może zniknąć.

https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1437670843333623808

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale