12 obserwujących
230 notek
174k odsłony
  320   5

Owsiak nie ma za grosz wstydu ani umiaru

Rząd robi co może, aby ulżyć doli Polaków i poprawić ich los. Ostatnio wprowadził zmiany podatkowe, windując m.in. do poziomu  wcześniej niewyobrażalnego (30 tysięcy zł) kwotę wolną od podatku, zgodnie z którymi więcej osób nie zapłaci podatku PIT. Okazuje się, że nie wszystkim to się podoba. Znalazł się malkontent, który głośno protestuje, że Polakom więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach. Kto to taki? Nie spodobało się to szefowi WOŚPU Jerzemu Owsiakowi, ponieważ zmiany te są niekorzystne dla finansów kierowanej przez niego fundacji. A przecież w końcu to już wielopokoleniowa firma rodzinna z tradycjami.


Kolejna próba zamotania jakże przejrzyście wypracowanych zasad 1 proc. odpisu z podatku dla organizacji pożytku publicznego właśnie wychodzi w pomysłach rządzących. Otóż zmiany Polskiego Ładu skutecznie pomniejszą wielkość pieniędzy przekazywanych dzięki 1 proc. organizacjom pożytku publicznego. - narzekał na swoim Facebooku Jerzy Owsiak. Na dzień dzisiejszy system podatkowy spowoduje, że część obywateli, nie płacąc podatku, nie będzie także przeznaczała na odpis 1 proc. Rząd wpadł na chytry pomysł, że jeśli z tego powodu organizacje stracą, to rząd to zrekompensuje. Nasza Fundacja i mam nadzieję, że wiele innych organizacji, które bardzo ciężko pracują na swoją wiarygodność oraz wsparcie darczyńców konkretnymi akcjami, czy 1 proc., także nie będą akceptowały tego kolejnego niejasnego i pogmatwanego rozdawnictwa. - labiedził dalej.


Organizacje pożytku publicznego są to organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje, a także spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które uzyskały w sądzie status pożytku publicznego. Większość osób, jak słyszy samą tą nazwę to dostaje gęsiej skórki, bo działalność wielu z tych organizacji naznaczona jest licznymi skandalami, a często wręcz działaniami antypolskimi. Namnożyło się też ich bez liku i umiaru. Wiadomo tam gdzie pieniądze trudne do skontrolowania, to i pokusa duża. O skali procederu może świadczyć fakt, że samych odrzuconych ostatnio wniosków do Skarbówki o przekazanie 1% podatku na te organizacje było blisko 400 tysięcy, o czym donosiła na Twitterze Konfederacja. Ile przeszło, nie wiadomo, ale jak widać skala jest ogromna.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale