Gorące tematy:

36 obserwujących
1772 notki
2298k odsłon
1645 odsłon

Rzym. Czekają…

W Kolumnadzie Berniniego, copyright Piotr Łysakowski
W Kolumnadzie Berniniego, copyright Piotr Łysakowski
Wykop Skomentuj64

  

Po tym niedzielnym obiedzie siadam w Kolumnadzie Berniniego by napisać ten tekst. W takim miejscu jeszcze moich blogowych tekstów nie pisałem. Nie pisałem ich patrząc na loggie i w okno, w którym prawdopodobnie za kilka dni ukaże się nowy papież. Kto? Włoch, Afrykańczyk czy Amerykanin?
 
Dojechaliśmy do Rzymu. Po długiej podróży. Dojechaliśmy i czekamy. Tak, jak wczoraj czekali na nas gospodarze naszego noclegu. Tak, jak obok nas czekają setki dziennikarzy z całego świata. Nocujemy zaś w tym samym miejscu, gdzie dwóch polskich kardynałów - elektorów: Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz.
 
Przed 12 docieramy kolejką na Plac. Okno papieskie jest zamknięte, ale część ludzi tak jakby przyszła na Anioł Pański. Nie wiem czy tę modlitwę odmawiają, ale my ją odmawiamy. Z myślą, z nadzieją i z przekonaniem, że z tego dzisiaj zamkniętego okna w przyszłą niedzielę poprowadzi ją już nowy Biskup Rzymu. Że będziemy mogli w tym wydarzeniu wziąć udział.
 
Kiedy wchodzimy do Bazyliki Świętego Piotra trwa Msza Święta. Dużo ludzi jest w dwóch miejscach. Przy ołtarzu za Konfesją  i przy ołtarzu bocznym, gdzie spoczywa ciało Jana Pawła II. Przy tym drugim ołtarzu szczególnie dużo Polaków. O co modlą się za wstawiennictwem swojego rodaka? Czy o wybór nowego papieża? Zapewne też. A może przede wszystkim modlą się o to.
 
Po wyjściu z Bazyliki idziemy na typowy włoski makaron. W końcu jest niedzielne popołudnie. Ale po tym niedzielnym obiedzie siadam w Kolumnadzie Berniniego by napisać ten tekst. W takim miejscu jeszcze moich blogowych tekstów nie pisałem. Nie pisałem ich patrząc na loggie i w okno, w którym prawdopodobnie za kilka dni ukaże się nowy papież. Kto? Włoch, Afrykańczyk czy Amerykanin? Leon, Pius a może Franciszek? Zobaczymy już wkrótce!
 
Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
 

Zobacz galerię zdjęć:

copyright Piotr Łysakowski
copyright Piotr Łysakowski Media czekają... Copyright Piotr Łysakowski
Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale