Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
30 obserwujących 1692 notki 2179720 odsłon
Jan Filip Libicki, 16 października 2018 r.

Jestem w PSL

1559 57 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Podtrzymuję swoją opinię, że w wyborach parlamentarnych w roku przyszłym PiS może pokonać tylko jeden, zjednoczony, obóz opozycji. Będąc członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego będę do takiego rozwiązania ze wszystkich swoich sił przekonywał, choć oczywiście decyzję w tej sprawie podejmą władze statutowe partii.

Dziś przystąpiłem do klubu parlamentarnego PSL – UED i do Polskiego Stronnictwa ludowego. Dziękuję prezesowi, Władysławowi Kosiniakowi – Kamyszowi za złożeniem tej propozycji.

Bycie senatorem niezrzeszonym nie jest może czymś bardzo trudnym, ale posiadanie zaplecza parlamentarnego jest rzeczą istotną. W związku z tym chciałem powiedzieć o czterech kwestiach.

Kwestia pierwsza. Jak wiadomo odszedłem z Platformy Obywatelskiej w geście solidarności z kolegami, których usunięto za tak zwane głosowania światopoglądowe. Zastanawiając się nad ofertą, którą złożył mi prezes Kosiniak – Kamysz prosiłem o pewność, że w sprawie głosowań światopoglądowych będę miał wolność głosowania. Taką gwarancję od prezesa otrzymałem.

Kwestia druga. Zależało mi na tym, żeby ewentualna formacja, do której wstąpię, w sposób jednoznaczny była opozycyjną wobec obozu PiS, ponieważ jestem niezwykle krytyczny wobec tego, co się przez ostatnie trzy lata w Polsce dzieje. Taką gwarancję również otrzymałem. Jest to dość naturalne, bowiem są miejsca w Polsce, gdzie walka obecnego obozu rządowego z Polskim Stronnictwem Ludowym jest nawet bardziej bezwzględna niż walka z Platformą Obywatelską.

Kwestia trzecia. Uważam, że najistotniejszą rzeczą w tych wyborach jest obrona polskiej samorządności przed centralistycznymi zakusami PiSu. Tutaj polskie Stronnictwo Ludowe też wydaje mi się dobrym wyborem ponieważ – podobnie. jak Platforma Obywatelska – jest partią można by powiedzieć samorządową. To przecież wybory samorządowe są tymi wyborami, w których PSL notuje najlepsze wyniki. PSL jest także jednym z twórców sukcesów polskiego samorządu ostatnich 30 lat.

I wreszcie kwestia czwarta, ostatnia. Podtrzymuję swoją opinię, że w wyborach parlamentarnych w roku przyszłym PiS może pokonać tylko jeden, zjednoczony, obóz opozycji. Będąc członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego będę do takiego rozwiązania ze wszystkich swoich sił przekonywał, choć oczywiście decyzję w tej sprawie podejmą władze statutowe partii.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka