Foto: Symbole używane przez nazistow wytauowane na rękach kaznodziei jako wyraz „Miłości i Pokoju”;
Bezpłatne tatuaże "swastyki" serwuje się w celu, jak twierdzą "odzyskania pierwotnego sensu buddyjskiemu symbolowi pokoju i miłości”.
Salony tatuażu zaoferowały darmowe tatuaże ze swastyką, ponieważ ich dążenie jest aby "odzyskali" przejęte przez nazistowskie Niemcy symboli. które w starożytnej religii buddyjskiej i hinduskiej oznaczały - Pokój.
Ponad 120 salonów tatuażu na świecie ogłosiły, że będą wykonywały darmowe tatuaże jako cześć kontrowersyjnej kampanii "Naucz się kochać swastyki", jak wynika z doniesień prasowych.
W Kopenhadze, własciciel sklepu „Sklep Mięsny”, (Meatshop) i zarazem projektant artystycznego tatuażu Peter Madsen powiedział, że odmówił kilkudziesięciu osobom wykonanie bezpłatnego tatuażu ze swastyką.
"Musieliśmy ograniczyć wiek osób do 54 lat", powiedział Madsen. Każda osoba, która otrzymała tatuaż musiała najpierw podpisać formularz stwierdzający, że tatuaż nie ich decyzją z powodów neonazistowskich.
Celem kampanii było "aby odzyskać właściwe znaczenie tego symbolu który naziści nadużywali, i przywrócić go do pierwotnego znaczenia w Indiach, gdzie służył przez tysiące lat jako znak pokoju i dobra", powiedział .
Swastyka została zakazana w kilku krajach europejskich, jako mowa nienawiści i pozostaje symbolem używanym przez neonazistów jako supremacja białych . Jednak jest to również starożytny symbol używany przez buddyjskich i hinduiskich wiernych do reprezentowania wspólnoty pokoju i miłości .
Przywracanie właściwego znaczenia tego symbolu, którym zajął się ten Ruch spowodował oburzenie członków społeczności żydowskiej.
"Wierzę, że symbol, który kiedyś znaczył coś innego, ale Naziści zaadoptowali go jako swój symbol, nie może tak po prostu zostać zmyty" powiedział Finn Schwarz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Kopenhadze.
Właściciel sklepu a raczej punktu usług TATUAZU, pod dwuznacznie brzmiącą nazwą „Sklep Mięsny – Meatshop”, Pan Madsen twierdzi, że rozumie tą krytykę, ale że każdy, kto ma tatuaż nie musi być neo-nazistą "i mylą się wszyscy ci co do znaczenia tego symbolu, który przypomina wszystkim rasizm a w rzeczywistości na ich ciele jest coś zupełnie przeciwnego symbolizującego lepszy świat".

W artykule tym wykorzystano informacje medialne jak i źródeła własne.
Jestem prezesem i fundatorem Polsko Australijskiej Fundacji działającej na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka. Prowadzę badania naukowe na temat „Autyzmu” (rehabilitacji) z wykorzystaniem komory hiperbarycznej.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka