Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
19 obserwujących
651 notek
498k odsłon
  375   0

Joe Chal: - „Nazistowska Babcia” w więzieniu za negowanie Holokaustu!

Joe Chal vel Chalubowicz
Joe Chal vel Chalubowicz

Od bardzo dawna prawicowa ekstremistka podżegała do nienawiści i publicznie powątpiewała prawdziwość Holocaustu za co została skazana na karę więzienia.

Joe Chal: - „Nazistowska Babcia” w więzieniu za negowanie Holokaustu!

Foto: Bardzo sympatyczna Pani Ursula Haverbeck-Wetzel 

87 letnia Ursula Haverbeck-Wetzel została skazana na dziesięć miesięcy więzienia przez sąd w Hamburgu za podżeganie do nienawiści i zaprzeczanie prawdziwości Holocaustu, takie nagłówki ukazały się w niemieckich mediach .

Holocaust jest "tylko bezpodstawnym oszustwem", powiedziała Ursula Haverbeck, która została nazwana w piątek przez media hamburskie „nazistowską babcią”.

Ona już wcześniej była karana dwukrotnie grzywną i wyrokiem w zawieszeniu za działalność wywrotową.

Haverbeck została ponownie postawiona przed sądem po tym, jak udało jej się udzielić krótkiego wywiady w niemieckiej TV w kwietniu i wypowiedzieć słowa, że "Holokaust jest największym i najbardziej perfidnym kłamstwem w historii ludzkości".

Bez jakiegokolwiek strachu, uśmiechając się potwierdziła przed sądem słowami "tak powiedziałam,  rzeczywiście", według doniesień mediów.

„W Niemczech /a właściwie jest to międzynarodowe, także obowiązujące w Polsce/, przestępstwo podżegania do nienawiści i odnosi się do działań, które zachęcają do nienawiści lub przemocy wobec grupy osób ze względu na ich religię, rasę lub pochodzenie etniczne. Karze podlega również każdą osobę, która publicznie "aprobuje, odrzuca lub bagatelizuje" działania nazistów, jest to prawo międzynarodowe, którego naruszenie może posłać skazaną osobę do więzienia na okres do pięciu lat”.

Ponad 1 mln ludzi, z których większość europejskich Żydów, zmarło w obozie Auschwitz-Birkenau pomiędzy 1940 a 1945 rokiem, zanim wojska radzieckie wyzwoliły to miejsce kaźni.

Haverbeck-Wetzel została oskarżona w Hamburgu, ponieważ jest tam siedziba TV, gdzie  zostały wypowiedziane te słowa uznane za karalne przestępstwo.

Starsza pani jest znanym członkiem skrajnie prawicowej sceny politycznej w Niemczech. W 2004 roku pomogła założyć stowarzyszenie, które wspierało ludziom, którzy zostali skazani i "prześladowani" za negowanie Holocaustu.

Haverbeck-Wetzel była również przewodniczącą "Collegium Humanum", który rozpoczęła swoją działalność jako grupa ochrony środowiska, ale szybko przekształciła się organizację prawicowych ekstremistów i działalność ich została zakazana przez rząd Niemiec.

Podczas tego procesu, członkowie Nacjonalistycznej Prawicowo-Narodowej Partii Niemiec (NPD) obdarowywali Haverbeck-Wetzel oklaskami i kwiatami, jak donoszą media z Hamburga.

Haverbeck-Wetzel zapowiedziała odwołanie się od wyroku.

Od autora

Czytając  wszystkie dokumenty procesowe skazanej pani Haverbeck-Wetzel, można wyciągnąć tylko jeden wniosek, że prawda oświęcimska jak i argumenty tam użyte pomieszane zostały z prawdziwymi faktami.

Zgodnie z chronologią wydarzeń zarejestrowaną w muzeum w Oświęcimiu jak i relacjami naocznych świadków z Auschwitz wynika, że nie było tam Żydów /chyba, że byli oni zatrudnieni  jako kapo do pilnowania innych więźniów/.

Natomiast do Brzezinki /sąsiedni obóz/ przybywały transporty Żydów, ale po likwidacji gett na terytorium generalnej guberni /i nie tylko/ dopiero po 1942 roku.

Ale pod koniec wojny połączono te dwa obozy w jeden.

Zauważyłem również, że w Wikipedii są podobne rozbieżności.

Jeżeli mamy skazywać ludzi za łamanie prawa to dobrze byłoby aby sądy bazowały na wiarygodnych i sprawdzonych źródłach.

W artykule tym wykorzystano przekazy medialne, dokumenty sądowe jak i źródła własne.

Link

http://www.usatoday.com/story/news/nation/2015/11/14/nazi-grandma/75773774/

http://magneettimedia.com/wp-content/uploads/2014/12/ursHaverbeck.jpg?t=123

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura