Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
20 obserwujących
653 notki
503k odsłony
  985   0

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

Joe Chal vel Chalubowicz
Joe Chal vel Chalubowicz

"Ten artykuł może Ciebie zaszokować, ale ja stawiam na szali swój honor i godność aby odkryć prawdę". JC

O Adolfie Hitlerze mówi się tylko źle, ale trzeba pamiętać, że w latach 1919 a 1945 faszyzm jako ruch masowy zdominował prawie całą Europę i wiele krajów na całym świecie!

Roszczenia żydowskie do ziemi w Palestynie

Istnieje błędne przekonanie, że Żydzi zostali zmuszeni do diaspory przez Rzymian po zburzeniu drugiej Świątyni w Jerozolimie w roku 70 ne, a następnie 1800 lat później, nagle wrócili do Palestyny, domagając się oddania im ich ziemi. Prawdą jest, że Żydzi utrzymują swoje historyczne związki od ponad 3700 lat. jak: język narodowy, odrębną kulturę i tradycje, ale nie stanowią jednolitej grupy etnicznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99%C5%BCenie_Jerozolimy_(70)

Żydzi opierali swoje roszczenia do „ziemi obiecanej” na co najmniej czterech podstawach:

 1) Bóg obiecał tą ziemię patriarchowi Abrahamowi;

 2) Żydzi osiedlili się tam i zagospodarowali grunty;

3) społeczność międzynarodowa  uznała suwerenność polityczną w Palestynie narodowi żydowskiemu;

 4) terytorium, zostało zabrane w czasie  działań wojennych.

Uważa się, że tym właśnie krajem jest "Palestyna" i że nazwa krainy pochodzi od (Philistines) Filistynów (Pochodzenie etniczne Filistynów nie zostało definitywnie ustalone), gdzie  w 12. wieku pne osiedlił się lud Aegean, prawdopodobnie pochodzący z wyspy o tej samej nazwie, dziś należących do Grecji.

I taką wersję w ostateczności można byłoby przyjąć, gdyby nie fakt, że do 1930 roku w Palestynie była znikoma ilość Żydów /nie więcej ni 10 tysięcy/. Prawdopodobnie w tym kraju było ich tylu ilu mogło być w każdym innym kraju na Bliskim Wschodzie.

Nie chcę również polemizować ze słowami bożymi o rzekomym obiecaniu Abrahamowi – ziemi świętej.

Ale jak mówią wierni: „Bóg jest sprawiedliwy i zawsze przychodzi w potrzebie”!

W Palestynie nie było dużego skupiska semitów, ale coś się stało w pewnym okresie, że nagle zaczęły napływać tam ich dziesiątki tysięcy.

Zanim rozwinę ten temat muszę wrócić do Europy i sytuacji politycznej na starym kontynencie w tym samym czasie.

„Porozumienie Przesiedleńcze” (Das Transfer Abkommen)

Są wczesne lata 1930-te i w Europie rozkwita na szeroką skalę faszyzm a w Niemczech kwitnie III Rzesza i wszystko to rozwijałoby się w tym kierunku, gdyby nie zorganizowany na szeroka skalę zmasowany bojkot żydowski, który już w pierwszym roku panowania nowego systemu poważnie zagraża Rzeszy i grozi obaleniem reżimu Adolfa Hitlera.

Aby tak się nie stało w 1933 roku przystąpiono do negocjacji pomiędzy organizacjami syjonistycznymi a nazistami i podpisano „tajne porozumienie” pod nazwa „Porozumienie Przesiedleńcze” (Das Transfer Abkommen), które umożliwiało przesiedlenie 50 tys Żydów do Palestyny i zezwolono na zabranie ze sobą majątku o wartości 100 milionów dolarów.

Nadgorliwość nazistów w wypełnianiu tej umowy, pozwoliła do 1936 roku na przesiedlenie o 10 tys Żydów więcej, niż przewidywało porozumienie. Bardzo ważne było to, że umowa transferu ratowała życia ludzkie a także zabezpieczała aktywa finansowe tych ludzi a co najważniejsze zaszczepiono infrastrukturę państwa żydowskiego w Palestynie.

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

Foto archiwalne: Pierwsza żydowska farma (Kibbutz) na początku lat 30-tych w Palestynie;

Jeszcze przed podpisaniem tej umowy a w dowód dobrej woli mennica niemiecka wyprodukowała w 1932 roku monety, gdzie na awersie była wybita swastyka a na rewersie gwiazda Davida.

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

„Dla ciekawości podam, że Goebbels miał taką monetę stale przy sobie aż do końca swoich dni”.

Pod koniec lat 30-tych wielu SS-manów podróżowało do Palestyny w celu odwiedzenia żydowskich farm (Kibbutz) i byli oni tam traktowani jak „honorowi goście”.

Program przesiedlania Żydów trwał  jeszcze do 1941 roku do czasu wysłania przez III Rzeszę Rudolfa Hessa do Szkocji z tajną misją przeprowadzenia rozmów „pokojowych” z rządem brytyjskim.

Na dowód, że związki niemiecko-żydowskie były silne przedstawiam zdjęcie z 1938 roku, działającej w Jeruzalem nazistowskiej partii Reichsberufswettkampf.

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

(Prawdopodobnie w negocjacjach tych miały być podjęte również rozmowy wysłania „wszystkich” europejskich Żydów na Bliski Wschód. Potwierdzają tą teorię budowane wcześniej Getta w celu skomasowania i przygotowania Żydów do transportu. Getta budowano już od 1940 roku więc chronologicznie wszystko by się zgadzało). JC

Do takich negocjacji jednak nigdy nie doszło – Dlaczego?

„Tak się akurat składa, że Winston Churchill, któremu w 1941 roku powierzono gabinet premiera wysp brytyjskich miał bardzo szerokie i rodzinne powiązania żydowskie i chętnie klaskałby w ręce na plan przesiedlenia małych grup Żydów, ale przesiedlenie tak wielkiej ilości ludzi zagroziłoby stabilności nie tylko w tym regionie ale stałoby się bardzo niebezpieczne dla samej Wielkiej Brytanii. Angielski premier to wybitny polityk i „jasnowidz”, wiedział, że bez Żydów nie będzie Holokaustu i straci on swoją kartę przetargową w powojennym przetargu nie tylko w europie”. JC

The Transfer Agreement.

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

Dla tych którzy chcieliby jednak zgłębić ten temat polecam książkę Edwina Blacka pt: The Transfer Agreement.

Autor tej książki urodził się w USA, ale jego rodzice pochodzenia żydowskiego mieszkali w Białymstoku, nazwisko panieńskie matki Ethel "Edjya" Katz.

Dziwię się matce Edwina, która po wydaniu przez jej syna tego „dzieła”, powiedziała publicznie w TV USA, że „Wolałabym aby mój syn nie żył”.

Oto link;

https://en.wikipedia.org/wiki/Edwin_Black

Polecam również mój artykuł o dezercji 3 tysięcy Żydów polskiego pochodzenia, którym gen Sikorski odebrał obywatelstwa polskie a jeden z niedawnych prezydentów RP zmienił tą decyzję przywracają im i ich rodzinom polskie obywatelstwa wraz ze świadczeniami.

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697130,joe-chal---zydowska-etniczna-mniejszosc-narodowa-w-polsce.html

Należałoby się również zastanowić, dlaczego Churchill „zabronił” generałowi Sikorskiemu ścigania dezerterów z polskiej armii i czy to nie odbyło się za cichą zgodą gen Andersa?

Czy udało mi się odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam każdemu kto przeczyta ten artykuł.

Joe Chal: - Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

Dla kogoś kto mieszka w Polsce to udowodnienie poprzez dobitne udokumentowanie tego będzie bardzo utrudnione (ale możliwe), ponieważ wiele dokumentów i materiałów nie jest dla nas dostępnych i nie da się ich tutaj przytoczyć ze względu na cenzurę. 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura