Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
18 obserwujących
647 notek
481k odsłon
181 odsłon

Józef Krajewski-Chałubowicz: - Rośnie poparcie dla idei socjalistycznej w USA

J.C
J.C
Wykop Skomentuj

Socjalizm gwarantuje porażkę i cierpienie - dlaczego więc tak wielu Amerykanów popiera tą ideę?

Wiele form socjalizmu, od twardego stalinizmu po europejską redystrybucję, nadal zawodzi.

Rosja i Chiny wciąż walczą z dziedzictwem ludobójczego komunizmu. Europa Wschodnia wciąż cierpi po dekadach narzuconego przez Sowietów chaosu socjalistycznego.

image

Kuba, Nikaragua, Korea Północna i Wenezuela to państwa zniewolone, biedne i upadłe. Baatism - synonim panarabskiego socjalizmu - zrujnował powojenny Bliski Wschód.

„Baatism oznacza „renesans” lub „zmartwychwstanie” i jest to arabska nacjonalistyczna ideologia, która promuje rozwój i tworzenie zjednoczonego Państwa arabskiego poprzez kierownictwo partii awangardowej nad postępowym rewolucyjnym rządem. Ideologia oficjalnie opiera się na teoriach syryjskich intelektualistów Michela Aflaqa (według partii Ba'ath pod przewodnictwem Iraku), Zaki al-Arsuzi (według partii Ba'ath pod dowództwem Syrii) i Salaha al-Dina al- Bitar.

Społeczeństwo Baasistowskie dąży do oświecenia, odrodzenia arabskiej kultury, wartości i społeczeństwa. Wspiera tworzenie państw jednopartyjnych i odrzuca pluralizm polityczny w nieokreślonym czasie - partia Ba'ath teoretycznie wykorzystuje nieokreśloną ilość czasu na rozwój oświeconego społeczeństwa arabskiego. Baasizm opiera się na zasadach arabskiego nacjonalizmu, panarabizmu, arabskiego socjalizmu oraz postępu społecznego i świecką ideologią”.

Miękki socjalizm, jaki dominuje w wielu krajach Unii Europejskiej powoduje dość głęboką stagnację, ponieważ kraje te są w większości zależne od amerykańskiej armii w zakresie ich ochrony.

Natomiast obecna deregulacja amerykańska, obniżki podatków i zachęty oraz rekordowa produkcja energii dały USA najsilniejszą gospodarkę na świecie.

Dlaczego zatem dwóch z trzech czołowych demokratycznych prezydenckich pretendentów jak: Bernie Sanders, Elizabeth Warren, D-Mass jawnie, lub pośrednio, realizuje agendy socjalistyczne?

Dlaczego główne czynniki amerykańskich postępowców - wzywają do socjalistycznych programów redystrybucyjnych?

Dlaczego sondaże pokazują, że większość amerykańskie pokolenie millenialsów (Generacja Y czyli pokolenie cyfrowe) ma przychylne spojrzenie na socjalizm?

Istnieje wiele katalizatorów nowego socjalizmu.

Masowa imigracja zmienia demografię Stanów Zjednoczonych. Liczbę urodzonych za granicą mieszkańców USA i ich dzieci szacuje się na prawie 60 milionów, czyli około 1 na 5 mieszkańców USA. Około 27 procent mieszkańców Kalifornii urodziło się poza Ameryką i to samo zaczęło się już dziać od kilku lat w Europie a zatrzymanie tego procesu może stać się niemożliwe.

Wielu z tych imigrantów ucieka z biednych obszarów Ameryki Łacińskiej, Meksyku, Afryki i Azji, zniszczonych przez etatyzm i socjalizm. Często przybywają do USA nieświadomi ekonomicznych i politycznych alternatyw dla państwowego socjalizmu.

Kiedy dotrą do Stanów Zjednoczonych - często bez umiejętności rynkowych i niezdolności do mówienia po angielsku zderza się z bariera często nie do pokonania a wielu z nich zakłada przed przybyciem do „nowego świata”, że Ameryka czy Europa po prostu zaoferuje im znacznie lepszą wersję etatyzmu, z którego uciekli. W związku z tym wielu przyjmuje za pewnik, że rząd zapewni im szereg usług socjalnych i dlatego popierają postępowy socjalizm, co staje się przysłowiowym klinem torującym drogę do skrajnego demokratyzmu i socjalizmu.

Kolejnym winowajcą nowego socjalistycznego szaleństwa jest dziwny lewy dryf bardzo bogatych korporacji w „Dolinie Krzemowej”, na świecie a odzwierciedla się to na Wall Street.

Niektórzy nowi postępowi bogacze czują się winni z powodu bezprecedensowego bogactwa. Popierają, więc redystrybucję, jako rodzaj średniowiecznej pokuty, która łagodzi poczucie winy.

Jednak wpływowe i bogacące się klasy zwykle są tak zamożne, że wyższe podatki prawie na nich nie wpływają. Zamiast tego opodatkowanie redystrybucyjne uderza najmocniej w klasy średnie.

Wielu bogatych lewicowców zaczęło promować socjalizm z enklaw np.; Malibu, żyjąc nadal, jako uprzywilejowani kapitaliści. Tymczasem klasy średnie przestały radzić sobie z rzeczywistością miażdżących podatków i strasznych usług społecznych.

W latach 2008-2017 multimilioner Barack Obama, najpierw, jako kandydat, a następnie, jako prezydent, używał różnego rodzaju „chwytliwych” socjalistycznych haseł, od „rozrzucania bogactwa”, „teraz nie czas na zysk”, „nie zrobiłeś to zrób to i w pewnym momencie zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy”.

Odpowiedzialność ponoszą uniwersytety. Ich manipulacja rządem federalnym w celu zagwarantowania pożyczek studenckich umożliwiła im podniesienie kosztów studiów bez żadnej odpowiedzialności. Liberalni administratorzy college'ów i wykładowcy nie przejmowali się zbytnio, gdy absolwenci opuścili kampus słabo wykształceni i nie byli w stanie zamienić swoich drogich dyplomów na rynku, ponieważ nie byli uzbrojeni w odpowiednią wiedzę.

Ponad 45 milionów kredytobiorców boryka się obecnie z prawie 1,6 trylionem dolarów w zbiorowym zadłużeniu studentów, z rosnącym zainteresowaniem. To zadłużenie opóźniło - lub zakończyło - tradycyjne siły, które zachęcają do konserwatyzmu i tradycjonalizmu, takie jak ślub, posiadanie dzieci i kupno domu.

Zamiast tego powstało pokolenie bezdzietnych samotników, wywodzących się przeważnie z miejskich aglomeracji i to oni czują się oszukani, ponieważ ich wysokie stopnie nie zapewniły im konkurencyjnych wynagrodzeń. Miliony rozgoryczonych absolwentów college'ów nigdy nie będą w stanie spłacić tego, co są winni - i chcą, aby ktoś spłacił ich długi.

Paradoksalnie nastolatków uważano za doświadczonych dorosłych, którzy byli wystarczająco dojrzali, aby zaciągać gigantyczne pożyczki, ale traktowano ich także jak kruchy materiał, który ostrzegano, że świat poza ich kampusowymi sanktuariami jest po prostu: nie zawsze dobry, złośliwy, seksistowski, rasistowski, homofobiczny i niesprawiedliwy.

Wreszcie republikanie przez dziesięciolecia mówili o ortodoksjach wolnego, a nie sprawiedliwego handlu. Przyjęli ideę kreatywnego zniszczenia przemysłu, ale nie martwiąc się o realne konsekwencje dla bezrobotnych w wydrążonym wnętrzu stanu czerwonej flagi.

Jeśli się doda do tego stracone pokolenie obudzonych i zepsutych absolwentów college'ów, fale zubożałych imigrantów bez dużej wiedzy o amerykańskich tradycjach gospodarczych, bogatych zwolenników butikowego socjalizmu i uśpionych republikanów, i staje się jasne, dlaczego historycznie niszczycielski socjalizm jest nagle widziany jak coś fajnego.

Niestety, czasami naiwni i zniechęceni muszą ponownie dowiedzieć się, że ich socjalistyczna medycyna w kosmosie jest znacznie gorsza niż postrzegana choroba nierówności.

I niestety, kiedy socjaliści zyskują władzę, nie niszczą tylko siebie. Zwykle zabierają także wszystkich innych razem z sobą.

„Socjalizm jest bardzo podobny do antysemityzmu. Jeśli gdzieś go nie ma to tam niebawem zostanie stworzony – Józef Krajewski-Chałubowicz”.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale