44 obserwujących
83 notki
216k odsłon
  1568   0

100 Smakołyków dla Alergików

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kiedyś powiedziałem żonie, że nasze dzieci to mają trochę szczęścia z tą alergią, bo dzięki diecie jedzą zdecydowanie zdrowiej i smaczniej (!) niż ich rówieśnicy. Mają mamę, która potrafi robić w kuchni cuda i cudeńka. Niealergicy, którzy próbowali deserów, cukierków, ciastek i ciast mojej małżonki, wiedzą, że to najświętsza prawda. Więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. A najlepsze, że teraz wyszło drukiem...

Wreszcie „100 Smakołyków dla Alergików” zmaterializowało się w postaci bardzo zgrabnego albumiku. Co to były za przygody! Nie spodziewaliśmy się, że przygotowanie i wydanie książki jest tak pracochłonne. Sprawa przeciągała się także dlatego, że chcieliśmy, aby książka wyglądała apetycznie i żeby przy tym pozostała sympatyczna cenowo. I proszę sobie wyobrazić, że to się udało, choć kosztowało wiele nerwów i wymagało anielskiej cierpliwości.

Mamy więc ładny, poręczny, szyty album w twardej oprawie. Introligatornia się postarała i książka będzie służyła znakomicie. Jak sam tytuł obwieszcza, znajduje się w niej sto przepisów na słodkości bez najczęściej uczulających składników. Dodatkowo, specjalnie dla osób mniej obytych kucharsko, Patrycja umieściła uniwersalne porady jak przygotowywać przydatne półprodukty. I to wszystko ilustrowane fotografiami jej autorstwa. Część przepisów ukazała się na blogu Patrycji, ale prawie połowa została stworzona wyłącznie do tej książki. Ekskluziw taki.

Podsumowując, jeśli nie liczyć dziesięciu lat osobistych antyalergicznych zmagań i paru lat aktywności forumowo-blogerskiej, to dzieło kosztowało co najmniej pół roku ciężkiej roboty, a można je kupić za skromne 39 złotych. Trzeba było jeszcze stać się wydawcą. Bezcennych wskazówek udzielili nam Lucyna i Gabriel. Powstał również sklep internetowy, w którym „100 Smakołyków dla Alergików” należy kupować.

www.jakwyżej.pl

Co będzie dalej, zależy również od Szanownych Państwa. Proszę brać, nie żałować i polecać innym.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale