20 obserwujących
183 notki
125k odsłon
  205   1

Wredność Yad Vashem i Izraelskiego MSZ

O wystawie "Beyond Duty" pokazywanej w  Brisbane w Australii a wcześniej w Sydney pisze @Wiesława tutaj:


https://www.salon24.pl/u/nanofiber/1121904,instytut-yad-vashem-przedstawia-swoja-wersje-historii-ww-ii


Chciałbym jedynie zwrócić uwagę czytelników jej notki na fakt, że w czasie pierwszej  wizyty wystawy, w Sydney od  3 do 28 lutego 2020 roku ambasador Kołodziejski skontaktował się z ambasadą Izraela uzyskując mętne tlumaczenie, że tylko ci dyplomaci którzy równocześnie byli 'Sprawiedliwymi wśród narodów' dostąpili tego zaszczytu. Jednakże obiecano ambasadorowi korektę i 'uaktualnienie' wystawy. I co? I nico. Minął kawał czasu, wystawa znów przyjechała do Australii i to w kształcie niezmienionym. Zresztą obleciała już wiele miejsc w tym np Jewish Museum of Maryland, General Assembly Hall w gmachu ONZ, Museum of Arts and Crafts w Zagrzebiu,  International Village w Bostonie i tak dalej.


Tyle z kronikarskiego obowiązku ale powstają natychmiast uwagi i pytania. Jak na cały ten cyrk ma zamiar zareagować polska dyplomacja, w tym ambasada w Australii? Okazało się przecież, że po ludzku sprawy się nie da załatwić. Wiec może by tak MSZ zorganizował analogiczną wystawę poświęconą tym razem wyłącznie polskim dyplomatom ratujacym żydów i pokazał ją  w tych samych miejscach? Ponadto czy ambasador mógłby ewentualnie wymienić z nazwiska lub stanowiska tych którzy mu coś tam coś tam powiedzieli/obiecali?

Załamywanie rąk nad żydowską niesprawiedliwościa jest bowiem bardzo nieproduktywne i tak samo jest wyrywanie sobie włosów z głowy oraz wyrzucanie rąk w geście oburzenia. Forsy nie ma? A na różne pierdoły o sprawach 16-rzędnych jest?  Jest to okazja do postąpienia tak jak postepują nacjonaliści izraelscy- nasze jest najważniejsze i nie ma mowy o jakimś dzieleniu włosa na czworo i nawiazywaniu do 'pojednania' i 'rozliczaniu się z przeszłością bo to- ponownie- jest zupełnie nieproduktywne. 


I może ostatnie i chyba najważniejsze pytanie. Czy Was drodzy rodacy w Kraju taka sprawa cośkolwiek 'kręci' czy po raz kolejny tak długo jak Wam ktoś na odcisk kopytem nie nastapi to bedzie Wam to wisieć i powiewać jak flaga na Kremlu? Czy wy wszyscy tak z lewa prawa i bezpłciowi jesteście w stanie cośkolwiek zareagować? Choćby zapytać swoich przedstawicieli ktorych ustami jak zapewne wiecie pijecie tego szampana? Za trudno? No to trudno. Bedziecie mieli jak sobie winszujecie. Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale