5 obserwujących
568 notek
144k odsłony
24 odsłony

Tarcza czy sito?

Wykop Skomentuj1

Władza chwali się tarczą. Zrobiła coś co w ich mniemaniu ma pomóc w tych tragicznych czasach Polakom. I nie tym, którzy żyją z wszelkich plusów, ale pomoc miała być ratunkiem dla tych, którzy pracują na te wszystkie łapówki rządu, żeby utrzymać się przy władzy. Tarcza w ich dumnym osądzie, to wręcz wydarzenie niespotykane nigdzie na świecie. Była i jest pionierska interwencja państwa, według hipokryzji polskiego rządu.

Dzisiaj tak naprawdę nie ma pomocy ze strony władzy. Jeśli jest to na zasadach i regułach, które są pozorne lub tak skomplikowane, że normalny człowiek raczej nie będzie chroniony przed utrata pracy. Tak samo jak pracodawcy, którzy zostali poszeregowani na lepszych i gorszych. A jak zawsze wszystko odbiję się na zwykłym, szeregowym pracowniku, który i tak jest skazany z góry na porażkę, czyli utratę możliwości zarobkowania. Władza po prostu zignorowała potrzebę pomocy, jednocześnie w perfidny sposób kłamliwą przedstawia interpretację swojej pomocy.

Dzisiaj mamy sito a raczej durszlak a nie tarczę. Nie ma realnej i rzeczywistej pomocy. Jest tępa i ordynarna papka propagandowa. Dzisiaj już stało się faktem, że zamykają się setki jak nie tysiące firm. Ludzie tracą pracę, przechodzą na zasiłki dla bezrobotnych, a raczej na jałmużnę za którą przeżycia w tych czasach nie będzie można. Oczywiście, kto ma dużo dzieci lub emeryta w domu, będzie jakoś jeszcze wegetował. 

Polskie państwo zdradziło Polaków. Tych, którzy swoimi różnymi podatkami pozwalał realizować obecnemu rządowi swoje fanaberie i zachciewanki. Teraz władza przesiewa przez sito komu i w jaki sposób pomóc, kogo zniszczyć. Wybiórczo traktuję, bo wie, komu należy dać, żeby pózniej mieć z tego korzyści polityczne. Musi dbać o swój elektorat, bo to im umacnia dalsze rządzenie. Reszta ma być w pomocy ograniczona, bo jak już kiedyś pokazali, pewien elektorat to gorszy sort do zniszczenia. 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale