8 obserwujących
1049 notek
228k odsłon
  72   0

Sen wariata.

Polityka od zawsze była swoistym bajorem i jakimś niezrozumiałym, normalnym pojęciem ludzkim. To twór powstały dla zaspokojenia pewnych oczekiwań, gdzie jakiekolwiek rozwiązania mające służyć poprawie życia, były przykrywane różnymi ideałami i działaniami, które miały być tylko i wyłącznie w interesie partii, ugrupowania władzy. Owszem, coś się narodowi też należało, lecz bardziej w szerszym zakresie i działaniu. Każda polityczna władza dobro miała tylko w czasie kampanii i w okresie jakiegoś kryzysu. W Polsce od ponad pięciu lat wygląda to jednak bardziej jak zawłaszczanie polityczne Polski i całych obszarów nie tylko wolności ale też interesów gospodarczych, ukierunkowanych wyłącznie do działań politycznych.

Od roku 2015 kasta Kaczyńskiego wzięła wszystko pod swoje czarne skrzydła. Z każdym rokiem zawłaszczane były i systematycznie podporządkowywane różne dziedziny gospodarki. Jeśli zmiany w strukturach spółek skarbu państwa kasta dawała pracę swoim, często robiąc rotacje i przerzucając po różnych spółkach te same osoby, to rozpoczęło się tworzenie różnych, niby państwowych instytucji, które oprócz nowych miejsc prac dla swoich, generowały olbrzymie koszty. Pieniądze wydawane były w różnych dotacjach dla różnych podmiotów. Oczywiście, tych posłusznych władzy. Miliardy i to dziesiątki pozwoliły na egzystencje różnym, czasami ciemnym typom, które żerowały za publiczne pieniądze. Czy to handlarz bronią, czy Rydzyk, czy też instruktor narciarstwa albo firmy budujące tymczasowe szpitale do walki  z covid. Takich sytuacji było jest i z każdym dniem jest coraz więcej. 

Dzisiaj Kaczyński sięga po miliardy z Unii. Pieniądze, które mają być przeznaczone do poprawy sytuacji gospodarczej Polski, zostaną przeznaczone do poprawy a raczej wzbogacenia się tym wszystkim co mają różne interesy z czołowymi funkcjonariuszami z kasty Kaczyńskiego. Już nawet Unia zauważyła, że instytucja która ma powstać do monitorowania przepływu miliardów jest na tyle mało wyrazista, pozbawiona podstaw rzetelności, że władza musi się bardziej określić i zmienić swoje w tym temacie założenia. Wiadomo, że Kaczyński znowu ogłupi Unię jak to jest do tej pory i z nadzoru rzetelnego i uczciwego nic nie będzie. Jak zwykle Europa przymknie oko i wygra jak zawsze władca z Nowogrodzkiej.

Polska w obecnym czasie nie ma gospodarki jako formy bytu pod tą nazwą. Nawet nie ma polityki gospodarczej. Jest tylko i wyłącznie czysta a raczej brudna polityka z pod znaku prawa i sprawiedliwości. Gdzie prawo i sprawiedliwość jest tylko dla władzy. Nie ma prawa rynku, sprawiedliwości gospodarczej. Nie ma czegoś takiego jak funkcjonuje to w krajach nie tylko bogatych od Polski, ale nawet gospodarczo słabsi, Estonia, Litwa, Łotwa czy Czechy mają niezależną od polityków gospodarkę. Tam budżet czyli pieniądze wszystkich Polaków są wszystkich, w Polsce tylko i wyłącznie dla władzy. Rozdawnictwo przybrało już system patologii. To już nie jest jakiś tam zwykły nepotyzm, kolesiostwo czy uznaniowość. To jest zwykłe złodziejstwo. Okradanie w biały dzień milionów Polaków z ich pieniędzy. 

Jeśli podsumować wszystkie rządy od 1989 roku to nawet w połowie tyle afer i skandali finansowych nigdy nie było jak za Kaczyńskiego. Poprzednie władze wszystkie wzięte do kupy, nie rozdały i rozkradły tylu miliardów co obecna kasta. Tyle nepotyzmu nie było nawet gdy panowała komuna. Komuniści owszem, kombinowali jak coś dodatkowo sobie dorobić, jednak czarna zaraza obecna już nie okrada garściami, lecz bierze dla siebie miliardy wywrotkami. Nie mając w sobie żadnego poczucia zażenowania, nie mówiąc o wstydzie. Nawet gdy pandemia zbiera ludzkie żniwo, gdy brakuje miliardów na walkę z nią, kasta bawi się w najlepsze i czerpie pełnymi garściami. Czy to przepłacone maseczki, respiratory czy szpitale. Oni umiaru nie mają i teraz sięgają po następne Unijne miliardy.

Kaczyński doprowadził obecną politykę do perfekcji w najgorszym tego słowa znaczeniu. Patologia oszustwa i kłamstwa osiągnęła himalaje totalnej nieuczciwości i złodziejstwa. Nikt, nawet komuniści nie zawłaszczali w tak olbrzymim wymaże rzeczy tylko i wyłącznie pod siebie i dla siebie. To bolszewizm i to w formie najbardziej czarnej, ciemnej, perfidnej. Polska to jednak dziwny kraj. Bardzo zacofany i sponiewierany. Polska została uwłaszczona i oddana w ręce człowieka, który jest jej wrogiem. 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale