8 obserwujących
1046 notek
228k odsłon
  105   0

Pandemia w odwrocie.

Totalna władza Kaczyńskiego jak widać nie uczy się na swoich błędach. Gdy praktycznie cała Europa i częściowo na świecie przygotowuję się do czwartej fali pandemii, u nas ze strony władzy cisza. Nie ma żadnych ruchów wyprzedzających, żadnych przygotowań. Kompletna ignorancja i lekceważenie przyszłego problemu. Europa już zaczyna mieć problemy a w Polsce pandemia w odwrocie. Bo tak należy rozumieć brak jakichkolwiek działań do walki z nową odmianą wirusa. A wiadomo, że jest najbardziej grozna od poprzednich mutacji. Władza nie widzi problemu i zaklina rzeczywistość, że tylko szczepienia mogą zahamować nagły skok zachorowań. Wmawiają prostackie opowieści, że pandemia uderzy przede wszystkim w niezaszczepionych. Co jest totalną bzdurą i idiotycznym przekazem. To wciskanie ciemnoty ciemnocie.

Dzisiejsza beztroska władzy w kwestii pandemii jest porażająca. Nic nie robienie a zaklinanie rzeczywistości, że jakoś to będzie, pokazuję całą patologie tej władzy. Skupianie się na szczepieniach a zapominanie o nadchodzącej czwartej fali jest swoistym sabotażem, kompromitacją i narażaniem Polaków na sytuację jaka się już nie raz wydarzyła. Karetki w długich kolejkach przed szpitalami, brak odpowiedniej ilości łóżek w szpital to już za chwilę może stać się rzeczywistością. Władza nie zdaję sobie też sprawy, zmęczony personel może też nie podołać zadaniu w tak okrojonym stanie. Władza się chwali, że uruchomienie tymczasowych szpitali zajmie parę dni. Owszem, ale za pilne, trzeba będzie słono zapłacić. Teraz koszty były by o wiele mniejsze. Wszystko w miarę spokojnie, bez paniki. 

Świat alarmuję, że zachorować mogą nie tylko osoby nie zaszczepione, ale też które się zaszczepiły. Wiadomo tylko i są to zapewnienia jakiś naukowców i lekarzy, że zaszczepieni mogą przechodzić wirusa łagodniej. Owszem zdarzają się i drastyczne przypadki, ale jak już nauczył nas covid, można przejść bezobjawowo, lekko i ciężko. Z dnia na dzień z lekkiego przechodzi się w drastyczny objaw, nie wyłączając zgonów. Tak też będzie za chwilę, gdy jeden z drugim mając w sobie szczepionkę nic nie poczuję, drugiego będzie bolała głowa, trzeci będzie walczył o życie. Z drugiej zaś strony istnieje potężna grupa która posłuchała Dudę i się nie zaszczepi, nie bo nie. Ci także a może przede wszystkim dostanie pierwsze uderzenie czwartej fali. 

Wszyscy mądrzejsi specjalisty kraczą, że sierpień będzie tym miesiącem w którym pandemia będzie zbierała nowe żniwo. A władza? Po cichu znowu ogłosiła pandemie w odwrocie. Lekceważy totalnie zagrożenie zajmując się jakimś swoim nowym ładem. To już nie igranie z ogniem, ten ogień już się pali, za chwilę wybuchnie taki pożar, że na decyzję będzie za póznio. O wiele za pózno. Teraz w nowej fali będą mieli na sumieniu wiele zgonów, których mogło nie być. Ale czy to ich obchodzi, aż tak bardzo? Dostaje Polak pieniądze więc niech milczy.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale