5 obserwujących
304 notki
92k odsłony
105 odsłon

Szantaż obietnicami.

Wykop Skomentuj2

PiS zaszantażował swoich wyborców. Już nie obiecuje, że coś da przed wyborami. I nie chodzi, że nie chce, lecz tak naprawdę nie musi. Zaszantażował, że coś da, ale tylko i wyłącznie w przypadku jeśli wygra wybory. Strategia być może się opłaci, lecz niewiadoma obietnic, może nie wystarczyć do wysokiego zwycięstwa. PiS przyzwyczaił ludzi, że tylko realność i pewność jest gwarantem, że suweren będzie posłuszny i karnie zagłosuje na totalną władze. Rozpieszczony poprzednimi obietnicami, może się teraz zastanowić, czy aby jest to realne, w szczególności gdy budżet już nie wytrzymuję tych wszystkich plusów pisowskich.

Władza praktycznie doszła do ściany w obietnicach. Ci co mieli dostać, bo PiS na nich może liczyć, dostali, reszta dostanie obietnice przyszłościowe, bo niewiadoma, czy zagłosują, jest dość duża, więc po co im teraz cokolwiek dawać. A i tak, nawet w przypadku zwycięstwa, można się wytłumaczyć i dać mniej niż się obiecało. Dotyczy to na przykład nauczycieli. To grupa społeczna, której można już teraz obiecać dużą podwyżkę, by pózniej się z niej wycofać. Upokorzyć za strajk. Dodatkowo tak zmienić kartę nauczyciela, żeby im się odechciało strajkować. 

Odgłosy wydobywające z ścisłego grona pisowski funkcjonariuszy, dają  stanowcze potwierdzenie, że teraz nic, ale po wyborach - wszystko. Nawet Szydło zasugerowała, że nie ma co liczyć suweren na jakieś dodatkowe pieniądze w tym roku. Nawet emeryci nie dostaną dodatkowej emerytury pod choinkę. No, ale może, może jak będą posłuszni i się jeszcze bardziej zmobilizują, to jakaś podwyżka być powinna po nowym roku. Cóż, szczerość jest w cenie, szczególnie patrząc z perspektywy apanaży brukselskich.

Dzisiaj suweren jest jakby w zawieszeniu. Ma obietnice gruszek na wierzbie. W tym temacie PiS się już nie musi starć. Wie dokładnie, że to wystarczy i skupi się bardziej na pożarach, które już za niedługo wybuchną w różnych grupach społecznych.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka