5 obserwujących
394 notki
116k odsłon
78 odsłon

Historia IV RP.

Wykop Skomentuj3

To, że PiS piszę nową, swoją historie już chyba nikogo nie dziwi. Tworzy na wzór, który został podany przez samego Kaczyńskiego. Ma być tak wymyślony, żeby prawdziwych bohaterów stoczyć na same dno nie tylko zapomnienia, co bardziej pokazać, że są negatywnymi, czarnymi charakterami. Na piedestale bohaterstwa muszą, według PiS znajdować się tylko ci, których prezes wskaże. Nie ważne jest, że ich życiorys ma ciemne strony jak Piotrowicz, liczy się służalczość i bylejakość zachowania. Muszą wierni i oddani.

PiS w osobie Dudy prezydenta z nazwy, będąc po stanach, właśnie oświadczył, że wejście do NATO to nic w porównaniu do tego co się dzieje teraz. Dodatkowe wojska plus hipotetyczny zakup nowych samolotów, to najważniejsza sprawa w historii Polski. Oczywiście wspominając Lecha Kaczyńskiego jako tego, który był cichym bohaterem tego niby sukcesu. Nie ważne, że gdyby nie wejście w struktury NATO, nie było by tego co jest i w przyszłości być może. Dla nich stan bieżący jest ważniejszy, niż historyczna przeszłość.

Dzisiaj mamy nowy porządek historyczny. Piszący to funkcjonariusze PiSu, tworzą potwora, który ich kiedyś pożre. Przecież historia świata już miała takie przypadki, nie tylko zawłaszczania historycznych faktów, co pisania ich na nowo na swój użytek. Wszelkie dyktatury uwłaszczały się na swoich historiach. Pisały je na nowo lub przypisywały sobie sukcesy swoich poprzedników. Tutaj prym wiedzie Morawiecki i Kaczyński. Jeden przypisuje sobie główny udział w negocjacjach do przyjęcia nas do Unii Europejskiej, drugi wycina swojego brata z udziału ze spotkania z Kiszczkiem przy okrągłym stole. Równocześnie obydwoje przypisują nie swoje zasługi w powstaniu Solidarności. Razem z dwoma Dudami.

Polska stoi w rozkroku historii na nowo pisanej. Nowi twórcy nie maja i nie będą mieli zahamowań przed niczym.Kwestią czasu będzie tylko, kiedy a raczej w jaki sposób totalna władza napisze nowe podręczniki. Jest to już bliżej niż dalej. Pisać zaś będą ludzie, którzy przespali historyczne wydarzenia lub tacy, którzy tworzyli historię po drugiej stronie komunistycznej barykady.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka