5 obserwujących
392 notki
116k odsłon
1182 odsłony

Szóstka lepsza od piątki.

Wykop Skomentuj58

Ogłaszając swoją szóstkę Schetyna, zrobił to w najgorszy możliwy sposób. Dodatkowo czas też był nieodpowiedni. Jego przekaz wybrzmiał jakby nie wierzył w to sam lub w współudziale stworzył. Widać było, że nie wierzy w sukces owego projektu. Jego mowa, wymowa nawet ruch ciała, przypominały boksera po dwóch liczeniach. Przykry widok.

Kaczyński jednak spać spokojnie nie może. Jego piątki i plusy to zwykły populizm bez pokrycia finansowego w przyszłym roku. On gra jednak o coś więcej, jego gra to wałka o likwidację suwerenności, wolności. Ma gdzieś wszystkie prawa i zasady. On sam jest prawem i wyrocznią, więc jako takie państwo mu jest do niczego nie potrzebne. Po nim też widać zmęczenie i zirytowanie. Chciałby mieć wszystko pod całkowitą kontrolą, bez jakiegokolwiek tłumaczenia się że swoich decyzji. I dlatego jest potrzebna wygrana totalna w sejmie i Senacie. Prezydent ten czy inny z jego teczki będzie i tak marionetką i długopisem do akceptacji wszystkiego co wymyśli. On potrzebuję władzy dla siebie. Do tego, żeby przy goleniu patrząc w lustro mógł powiedzieć-jestem bogiem ziemskim. Panem i władcą bez cienia konkurencji.

Jak wiadomo ze szkoły, z tej chociażby w stanie " likwidacji" i chaosu, szóstka jest jednak lepszą oceną od piątki. Populizm musi przegrać z rzeczywistością obietnic. I tutaj Kaczyński musi uważać, żeby populizm jego nie osiągnął oceny ujemnej, tak samo jak musi uważać Schetyna, żeby nie uwierzył, że istnieje ocena siedem.


Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka