Szpargały
Świat przedwojenny przeobraża się na naszych oczach w legendę, dla jednych przetkaną światłem i barwą, dla innych – wrażliwych na propagandę – pełną cieni. Edward hrabia Raczyński, 1991
11 obserwujących
146 notek
34k odsłony
331 odsłon

Łódzki Bank Rozwoju S.A.

Wykop Skomentuj

Dzisiejsza notka o innej porze niż zwykle, ale jakiś chochoł miesza.


   Łódzki Bank Rozwoju S.A. powstał w 1988 r. Inicjatorami jego założenia byli działacze partyjni Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. Oni też tworzyli zarząd Banku. Bank był klasyczną spółką nomenklaturową, której kapitał oparty był na wkładach firm państwowych. Bank na początku lat 90. XX w. generował straty. Niespłacającymi swoich zobowiązań kredytowych byli na ogół akcjonariusze Banku, członkowie jego zarządu oraz ich rodziny. W grudniu 1991 r. ustanowiono w nim zarząd komisaryczny. Po wieloletnim procesie skazano byłego prezesa za wyłudzenie, a członka zarządu za poświadczenie nieprawdy.

    W 1992 r. (lub 1993 r. a nawet może w 1994 r. – według różnych źródeł) Łódzki Bank Rozwoju S.A. został przejęty przez inny bank powstały z inicjatyw władz komunistycznych, mianowicie Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG S.A., który po kilku kolejnych fuzjach (między innymi z Bankiem Gdańskim S.A. w 1997 r.) od 2003 r. działa pod marką Bank Milenium.

image

Akcja Łódzkiego Banku Rozwoju SA na okaziciela o wartości nominalnej 500 000 zł

Zapraszam w poniedziałki i czwartki, zwykle o 20.00 .

Źródła:

http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/ostatni-akord-afery,295065,art,t,id,tm.html

www.bankmillennium.pl/o-banku/o-banku/historia


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka