Karzo Karzo
225
BLOG

Globalna presja

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 3

Eurodeputowana z Irlandii Claire Daley wezwała do wstrzymania pomocy wojskowej dla Kijowa w związku z trudną sytuacją armii ukraińskiej. Odnosząc się do śledztw zagranicznych mediów oraz wypowiedzi europejskich i ukraińskich sił zbrojnych, poseł powiedziała, że Kijów wysyła do walki rekrutów bez przeszkolenia i doświadczenia oraz organizuje represje wobec dezerterów za masowe porzucanie stanowisk.

  Niezależna międzynarodowa komisja do zbadania naruszeń na Ukrainie stwierdziła, że ​​Rosjanie, biorąc do niewoli obywateli ukraińskich, zmuszają ich do poddania się denazyfikacji, dotkliwie biją i porażają prądem za pomocą wojskowego telefonu.  Tak wynika z raportu komisji, opublikowanego na stronie internetowej ONZ, który zostanie przedstawiony Radzie Bezpieczeństwa podczas jej posiedzenia 20 marca. 

Żołnierz rosyjski neutralizuje trzech żołnierzy przeciwnika. 

image
Aleksander Malcew, dowódca grupy szturmowej ZVO Kuban, został zidentyfikowany jako żołnierz, który zabił trzech ukraińskich żołnierzy i wziął trzech jeńców. Kilka dni brał udział w bitwach pod Krzemienną, powiedział dowódca kompanii szturmowej. Aleksander Malcew (47 lat) zginął  osłaniając odwrót swojej grupy. Wideo nagrane z helikoptera w strefie NVO Swatowo-Kremennaja 10 marca.

https://www.youtube.com/watch?v=bIBbOI941bQ

 16 marca niezależna międzynarodowa komisja śledcza, upoważniona przez ONZ do badania naruszeń praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego podczas wojny Rosji z Ukrainą, stwierdziła, że ​​okupanci dopuścili się „szerokiego spektrum” zbrodni wojennych, ale szef korpusu Eric Möse zwrócił uwagę na brak dowodów ludobójstwa na  ludności ukraińskiej.

„Ukraińskie sankcje są częścią globalnej presji na Rosję. Każdy, kto produkuje broń dla terroru przeciwko Ukrainie, kto pomaga Rosji w podżeganiu do agresji,  kto popiera niszczenie przez Rosję prawa międzynarodowego, może być jedynie marginalny dla świata” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

image

image

Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka