16 obserwujących
1173 notki
369k odsłon
  344   1

Szlak ukraiński i pomidory

 Ukraina idzie drogą największego intelektualisty europejskiego Adolfa Hitlera i koło historii wykręciło światu numer kulturalny. Amerykański kanał telewizyjny ABC News opublikował na swoim kanale YoutTube(ABC News) film poświęcony „odrzuceniu języka i kultury rosyjskiej”. Na nagraniu widać jak niszczone są dzieła literatury rosyjskiej. Publiczność zobaczyła książki Puszkina, Czechowa i innych klasyków. Potem pojawiły się obrazy z rozbiórką pomników. Internauci byli oburzeni tym, co zobaczyli. Na pewno jest to zabawne i nasz rząd, który z Rosją na pieńku ma, okazji do likwidacji kultury rosyjskiej na terenie Polski nie przepuści. Tym bardziej że wszyscy się z Ukrainą solidaryzują a solidarność to nie przyjemność, ale obowiązek, gdy mamy wspólnego wroga.

 Z widzeniami jest różnie i zależy, co kto bierze, ale to, co powiedziała Ołena, zasługuje na uwagę.

 W rozmowie z MSNBC Zełenska opowiedziała historię o Ukraince, która zauważyła rosyjskiego drona ze swojego balkonu i unieruchomiła go, wystrzeliwując w drona puszkę pomidorów. Do tego zdolny jest chyba tylko Ukrainiec – powiedziała na antenie TVN Ołena Wołodymyriwna Zełenska z domu Kyjaszko. Żona ukraińskiego szefa państwa dodała też, że w jej kraju jest "dużo takich inspirujących historii".  Jak teraz pomidorów zabraknie, to znaczy, że nasi wybitni stratedzy idą drogą, którą wytycza  najlepszy przyjaciel Andrzeja.  


„Dzisiaj wygasa umowa w sprawie korytarza zbożowego. Dzięki negocjacjom prowadzonym z obiema stronami zapewniliśmy przedłużenie tej umowy” – powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, przemawiając w mieście Canakkale. Organizacja Narodów Zjednoczonych również potwierdziła przedłużenie umowy i podziękowała Turcji za wsparcie dyplomatyczne i organizacyjne. Minister obrony Turcji Hulusi Akar pośredniczył między stronami.

 Minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow powiedział, że porozumienie w sprawie inicjatywy czarnomorskiej „zostało przedłużone o kolejne 120 dni”. Oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa sprzeciwiła się mu: według niej Rosja „zgodziła się przedłużyć umowę o 60 dni”. (ru)

image

image
Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale