Karzo Karzo
651
BLOG

Skąd się wziął Amstern na salonie

Karzo Karzo Rozmaitości Obserwuj notkę 57

image

 Normalna sprawa, niby przechodzenie pomiędzy dwoma wymiarami, ale procedury przyjęcia do Nieba zostały poważnie naruszone. Za politykiem stał Amstern i usłyszał to, co normalnie nie powinien słyszeć. Błyskawicznie dopasował odpowiedzi do ewentualnych pytań i śmiało stanął przed Piotrem.

 Co dobrego uczyniłeś na ziemi, Amsterze? - spytał Piotr, a szyk pytania wskazywał, że już z Amsternem musiał mieć do czynienia, bo powiedział Amstern.

-Jak bōłch mały, to przijechołch do Reichu. Z ôjcami. W tym Reichu były take piykne rzeczy... - tu Amstern chciał powiedzieć wszystko, co widział i czuł.

-Stop, stop i jeszcze raz stop — krzyknął św. Piotr. Te teksty znam, proszę mi pierdoł nie opowiadać.

 Piotr natychmiast zdał sobie sprawę, że ma do czynienia z produktem o niezwykłych zdolnościach. Na Niemca Amstern nie wyglądał, a Polaka też nie przypominał, dlatego Piotr skonsultował się z Archaniołem.

 -Archaniołek,  ty go słyszałeś i notuj wszystko, tak jak słyszysz. Nie kombinuj. W tym roku dostaniemy fundusze od Tuska i jak się nauczymy, to przetłumaczymy — w międzyczasie  konsultacyjnym św. Piotr wyszeptał.

 -W gwiazdozbiorze Pegasus (system gwiazd przez Archanioła zakupiony, by śledzić Brejze) jak byk stoi, żeś Ślązak z krwi i kości, więc dostajesz zadanie specjalne. Od dziś będziesz miał bloga na Salonie24, gdzie czynem udowodnisz, że jesteś godny, by bramy nasze tobie uchylono — powiedział św. Piotr.

Tu można by notkę zakończyć, ale to nie koniec wędrówki Amsterna.

 -Jak myślisz, Archaniele, czy Amstern do nas wróci i będziemy się z tym Ślązakiem użerać, tak jak blogerzy na Salonie24? - spytał się Piotr Archanioła.

 -Jak wróci, to mu dopierdzielimy bana za brak klawiatury z polskimi literami — odpowiedział głośno Archanioł.

-Mogłem Piotrusiowi powiedzieć jeszcze o Kuli i niedźwiedziu, ale chaosu i paniki lepiej unikać- wymamrotał cicho Archanioł. 

Świadki  podŏwajōm, iże to bōł tak cichy mamrot, iże niy boło go za wiela słychać. 

Praca zespołowa Kobieta Kula i Karzo

image

Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bezsensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) https://sites.google.com/view/karzo24/startseite

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości