Już kilka osób wkleiło w Salonie ten sondaż CBOS, ale i ja nie mogłam odmówić sobie takiej przyjemności!
Takiego sondażu jeszcze nie było!
Gdyby wybory parlamentarne zostały przeprowadzone w listopadzie wygrałaby je PO z 38 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polska Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina) chce głosować 27 proc. badanych.
W porównaniu z październikiem poparcie dla PO wzrosło o 4 punkty proc., a dla PiS, SP i PR - spadło o 7punktów.
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6-16 listopada 2014 roku na liczącej 934 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Ale cyrk!
Zdumiewające, że ten sondaż pojawia się dzisiaj, 2 dni po wyborach, które podobno wygrał PiS.
IMO ten sondaż ma nas na coś przygotować- na co? ;)
W każdym razie to koronny dowód jak władza manipuluje sondażami.
A jeśli tak, to może i wyborami? ;)
Chociaż, jeśliby spojrzeć na sprawę pesymistycznie- to wszystko jest możliwe.
PiS ma 27%, bo do ludzi z opóźnieniem dotarła afera madrycka, a większość wyborców PSL przerzuca głosy na PO- stąd 38%.
Chociaż ja nie znam nikogo, kto w jednych wyborach głosowałby na jedną partię, a w drugich na inną:)


Komentarze
Pokaż komentarze (53)