Nie chcę zajmować się polityką, ale badania CBOS nie są polityką sensu stricto, chociaż dotyczą niedawnych wyborów, których wyniki wzbudziły liczne kontrowersje.
CBOS pytał ankietowanych m.in. o kryteria jakimi kierowali się przy wyborach, o stopień trudności wyborów i o pewność co do ważności oddanych głosów.

Jak podaje CBOS: Trzy tygodnie po wyborach do sejmików wojewódzkich 11% badanych deklarujących udział w nich nie potrafiło przypomnieć sobie, na który komitet wyborczy głosowali, a 5% odmówiło odpowiedzi na to pytanie. Co pięćdziesiąty głosujący (2%) stwierdził, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego celowo i świadomie oddał głos nieważny.


Wydaje mi się, że wyniki badań CBOS potwierdzają oficjalną wersję, że z wyborami samorządowymi wszystko było w porządku.
A czy rzeczywiście było?
Czy kiedykolwiek dowiemy się tego dlaczego tak wielka była rozbieżność między ostatecznymi wynikami, a badaniami exit poll Ipsosa, dlaczego aż do 20% dochodziła liczba głosów nieważnych, dlaczego tak długo trwało liczenie wyników?
Jest jeszcze parę tych "dlaczego"...
<script id="_wau6q4">var _wau =
<script id="_waumkc">var _wau = _wau || []; _wau.push(["dynamic", "3i6y8j7krw", "mkc", "c4302bffffff", "small"]);</script><script async src="//waust.at/d.js"></script>
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka