2 obserwujących
38 notek
27k odsłon
1429 odsłon

Kliniczny sukces Chińczyków w leczeniu covid19 wit. C

Xi'an Jiaotong University
Xi'an Jiaotong University
Wykop Skomentuj17

Na stronie drugiego szpitala klinicznego Uniwersytetu Jiaotong w Xi'an w Chinach pojawił się taki oto tekst (tłumacz google)

Po południu 20 lutego 2020 r. Kolejnych 4 pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc o podłożu neokoronowym wyzdrowiało ze szpitala C10 West Ward of Tongji Hospital w szpitalu Tongji, który został przejęty przez Narodowy Zespół Pomocy Drugiej Pomocy Xi'an Jiaotong University. Zespół medyczny został formalnie zatrudniony10 W przeszłości 8 pacjentów zostało wypisanych ze szpitala.


Po 10 dniach praktycznej eksploracji przez zespół medyczny i powtarzanych dyskusjach przez grupę ekspertów, nasza grupa ekspertów zaproponowała konkretny plan połączenia wysokiej dawki witaminy C w leczeniu nowej korony i osiągnęła dobre wyniki w zastosowaniach klinicznych. Nasz plan leczenia jest ogólnie podsumowany jako „wczesny, odpowiedni, krótki kurs, w połączeniu”.


Wczesny etap: tak zwany „wczesny etap” odnosi się do terminowego zastosowania dużej dawki witaminy C we wczesnych stadiach przebiegu choroby. Uważamy, że u pacjentów z ciężkim noworodkowym zapaleniem płuc i pacjentami w stanie krytycznym leczenie witaminą C należy rozpocząć jak najszybciej po przyjęciu. Wynika to z faktu, że bez względu na przebytą chorobę Keshana, SARS i zespół oddechowy Bliskiego Wschodu lub obecne nowe zapalenie płuc, główną przyczyną śmierci pacjentów jest niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana zwiększonym ostrym stresem oksydacyjnym. Kiedy wirus powoduje zwiększony stres oksydacyjny w organizmie i zwiększoną przepuszczalność naczyń włosowatych, wczesne stosowanie dużych dawek witaminy C może mieć silny efekt przeciwutleniający, zmniejszać reakcje zapalne i poprawiać funkcję śródbłonka.


Odpowiednie: Odpowiednie odnosi się do dużej ilości witaminy C. Liczne badania wykazały, że dawka witaminy C ma wiele wspólnego z efektem leczenia. Nasze wcześniejsze doświadczenia w skutecznym ratowaniu ostrej choroby Keshan i aktualne badania w kraju i za granicą pokazują, że wysokie dawki witaminy C mogą nie tylko poprawić poziomy antywirusowe, ale co ważniejsze, mogą zapobiegać i leczyć ostre uszkodzenie płuc (ALI) i ostrą niewydolność oddechową (ARDS). .


Krótkoterminowe: Krótkoterminowe oznacza, że ​​czas leczenia nie przekracza 1 tygodnia. Krótkotrwałe stosowanie dużych dawek witaminy C w krytycznym okresie progresji choroby może osiągnąć dwukrotny wynik przy połowie wysiłku i może znacznie zmniejszyć skutki uboczne, takie jak kamienie nerkowe, krwiomocz i kolka nerkowa, które należy przynieść w perspektywie długoterminowej, zmniejszyć nudności, wymioty, niedociśnienie, tachykardię itp. Niekorzystne reakcje, aby uniknąć uzależnienia organizmu od egzogennej witaminy C, spowodowane długotrwałym leczeniem.


Połączenie: Połączenie oznacza połączenie innych metod leczenia w procesie leczenia w celu opracowania zindywidualizowanych planów leczenia. Nowe leczenie zapalenia płuc wywołane przez korony wciąż nie ma konkretnych leków W niedawno wydanym „Programie diagnostyki i leczenia zapalenia płuc w koronie, wydanie szóste”, zaleca się, aby aktywne leczenie objawowe opierało się na wczesnych badaniach terapii przeciwwirusowej i tlenowej. Dlatego zastosowanie kliniczne wysokiej dawki witaminy C musi być połączone z sytuacją pacjenta i połączone z innymi lekami i metodami leczenia, aby można było oczekiwać poprawy leczenia krytycznie chorych pacjentów.


Ponadto, stosując ten schemat, należy zauważyć, że ze względu na wysokie stężenie może podrażniać naczynia krwionośne i powodować ból. Zaleca się podawanie płynów izotonicznych w celu szybkiego przepłukania naczyń krwionośnych po podaniu, aby zmniejszyć podrażnienie naczyń krwionośnych. Ponadto stosujemy przerywane i powolne podawanie. Pomaga utrzymać skuteczne stężenie witaminy C we krwi, a także może w największym stopniu ograniczyć miejscową stymulację naczyń krwionośnych. Wreszcie, ponieważ witamina C może zakłócać wyniki monitorowania poziomu glukozy we krwi, pacjenci z cukrzycą powinni unikać pomiaru poziomu glukozy we krwi natychmiast po infuzji.


Wreszcie, w oparciu o różne właściwości farmakologiczne witaminy C, tego leczenia nie należy stosować u pacjentów z następującymi stanami klinicznymi: 1. Alergia na witaminę C; 2. Oczekiwana długość życia poniżej 24 godzin; kobiety w ciąży i / lub karmiące piersią; tracheotomia Mieć lub mieć rodzinną historię tlenoterapii; 6. Śródmiąższowa choroba płuc, nowotwór złośliwy, rozlany krwotok pęcherzykowy, cukrzycowa kwasica ketonowa lub historia czynnych kamieni nerkowych.

Poniżej tekstu znajduje się tabelka. W wyniku OCR pliku PNG (obrazek do nin. artykułu) otrzymałem taki wynik:

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale