12 obserwujących
75 notek
98k odsłon
  1346   6

Djoko TOP, a reszta Nadal klapki na oczach

Tenisista drugiej kategorii

Novak Djokovic prawdopodobnie nie weźmie udziału w turnieju Australian Open, który rozpoczyna się 17 stycznia. Serb został zatrzymany na lotniku w Melbourne gdzie przetrzymywano go w izolatce i przesłuchiwano przez kilka godzin.

Organizatorzy turnieju wydali Djokovicowi 'specjale zezwolenie' na udział w turnieju ze względu na to że nie przyjął szczepionki na koronawirusa.

Faszystowski reżim Australii postanowił jednak mimo wszystko zatrzymać Serba, więzić go, przesłuchiwać, a następnie - prawdopodobnie w czwartek - odesłać do do domu. Jako oficjalny powód przetrzymywania tenisisty został podany fakt, że jego wiza została unieważniona, ze względu na to, że Djokovic nie przedstawił medycznego uzasadnienie braku przyjęcia szczepionki.

Nie wiadomo jaki będzie finał tej sprawy, bo w zaangażowali się w nią prawinicy Djoko, a nawet Prezydent Serbii Aleksandar Vucić, który zapowiedział wsparcie dyplomatyczne dla sportowca i wezwał na dywanik ambasadora Australii w Belgradzie.

- Przekazałem Novakowi, że cała Serbia jest z nim. Robimy wszystko, aby nękanie naszego tenisisty zostało zakończone - powiedział Prezydent Vucić.

Brawo za postawę Prezydenta Serbii, a swoją drogą ciekawe czy nasz Prezydent wstawił by się równie zdecydowanie gdyby np. Lewandowski się nie zaszczepił, a jacyś faszyści z Australii czy Austrii postanowili go więzić i traktować na człowieka drugiej kategorii.

Djoko top, a reszta Nadal klapki na oczach

Oczywiście postawa Novaka Djokovica zdążyła już podzielić cały świat anty i pro-szczepionkowy. Głos zabrał nawet jeden z najbardziej znanych tenisistów Hiszpan Rafael Nadal, który mówiąc w skrócie dziwi się że Djokovic się nie zaszczepił skoro oficjalny przekaz władz (w tym wypadku pewnie Hiszpanii) jest taki, że to bezpiecznie i tak należy. Według Nadala serbski tenisista sam jest sobie winien, bo powinien zrobić to co ślepo robi większość znanych sportowców.

Nadal oczywiście takimi słowami skazuje się na wrzucenie do wora dla wołów z klapkami na oczach, którzy powtarzają to co idzie w głównym przekazie bez żadnej chwili refleksji. Angażuje swoje nazwisko w propagowanie czegoś co po pierwsze jest eksperymentem, po drugie nie jest dokładnie przebadane, a po trzecie wprowadza terror i podział ludzi na lepszych i gorszych.

Nieraz refleksja przychodzi na późno, tak jak u nas w kraju było w przypadku skoczków i Adama Małysza, który poczuł się 'oszukany', a wcześniej brał udział w propagandzie pro-szczepionkowej.

Zestawiając jednak obie postawy, mam tu na myśli Djokovica i Nadala, to myślę, że za kilka lat jeden będzie mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć "Zawsze byłem wolnym człowiekiem", a drugi popatrzy i powie "Dlaczego byłem taki ślepy, na to że tuż pod moim nosem świat zmienił się w zoologiczne klatki dla ludzi".

Djoko TOP.

 

Źródło informacji odnośnie tematu Novaka w Australii:

https://www.meczyki.pl/newsy/media-novak-djokovic-musi-opuscic-australie-jego-wiza-zostala-odrzucona/180298-n

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport