Blog
kompletny ekspotent
kierdel
kierdel jaja se robię czasem
25 obserwujących 328 notek 249983 odsłony
kierdel, 23 sierpnia 2017 r.

Przełomowy moment w historii snookera

676 15 0 A A A

Jakieś 2 czy 3 lata temu zwróciłem uwagę na młodego belgijskiego snookerzystę, Lucę Brecela. Dlaczego? Po pierwsze, ma dobry gust, jeśli chodzi o samochody (podobno jeździ lamborghini). Po drugie, jego grę cechuje niezwykła, pozornie czysto naturalna lekkość, w czym przypomina największe snookerowe talenty: Ronniego O'Sullivana i Judda Trumpa. Świetnie opanował większość technik, w tym chyba tę najtrudniejszą – efektowną wsteczną rotację białej bili. Jego wadą jest jednak nadmierna nonszalancja przy stole, przez co nie osiągał dotąd spektakularnych sukcesów i na światowej liście rankingowej był ostatnio klasyfikowany na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki.


Od wczoraj to się zmieniło. Brecel zwyciężył w ważnym, bardzo silnie obsadzonym turnieju China Championship, pokonując w finale Shauna Murphy'ego 10:5. Po drodze wygrał m.in. z Marco Fu i O'Sullivanem (z tym ostatnim przegrywał już 1:4, by ostatecznie zwyciężyć 5:4).


Jest to przełomowy moment w historii snookera. Po raz pierwszy turniej rankingowy wygrał zawodnik z Europy kontynentalnej. W ostatnich latach zwycięstwa odnosili prawie wyłącznie snookerzyści z obu wysp brytyjskich i z Chin (jedyny wyjątek to Australijczyk Neil Robertson). Kiedyś zdarzało się to graczom z Kanady, RPA, a nawet Tajlandii, ale z kontynentalnej Europy przed Brecelem nie uczynił tego nikt.


Może jest więc szansa na dobre wyniki także dla snookerzystów z Polski? Na razie idzie im dość średnio. Nasi najlepsi, Mateusz Baranowski, Kacper Filipiak i Adam Stefanów jakoś nie mogą przeskoczyć pewnego, niezbyt wysokiego poziomu, choć ten ostatnu odniósł parę zwycięstw z zawodowcami. Może się niedługo przełamią. Jeszcze większą nadzieję stanowi Antoni Kowalski. To podobno ogromny talent. Chłopak ma dopiero 13 lat, a już należy do grona najlepszych polskich graczy. Będę trzymał za niego kciuki.


Tagi: snooker, Luca Brecel

Opublikowano: 23.08.2017 19:57. Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 23:00.
Autor: kierdel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Sześć praw kierdela o dyskusjach w internecie
  1. Gdy rozum śpi, budzą się wyzwiska.
  2. Trollem się nie jest; trollem się bywa.
  3. Im mniej argumentów na poparcie jakiejś tezy, tym bardziej jest ona „oczywista”.
  4. Obiektywny tekst to taki, którego wymowa jest zgodna z własnymi poglądami.
  5. Dyskusja jest tym bardziej zawzięta, im mniej istotny jest jej temat.
  6. Trzecie prawo dynamiki Newtona w ujęciu salonowym: każdy sensowny tekst wywołuje bezsensowny krytycyzm, a stopień bezsensowności krytyki jest równy stopniowi sensowności tekstu.
Tymon & Transistors - D.O.B. (feat. Jacek Lachowicz)

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @abelart Niech będzie Dzięciołowski Ale z faktu, że ogólnie zadawał głupawe...
  • Sukces wspaniały! Ale nie byłbym sobą, gdybym trochę nie ponarzekał...
  • @unukalhai Widzisz, bo w sporcie tak naprawdę liczą się zwycięstwa. Triumfatorów pamięta...

Tematy w dziale Sport