Zmarła autorka „Średniowiecza” pierwszej książki akademickiej w całości poświęconej temu okresowi literatury. Przedtem w historiach literatury Chrzanowskiego, Kleinera, Krzyżanowskiego ten okres bywał krótkim działem - wybitna mediewistka poświęciła mu osobną, znakomitą monografię. W 1995 roku dostała za to tzw. Polskiego Nobla czyli nagrodę Fundacjj Nauki Polskiej. Przy tej okazji w 1996 roku miałem zaszczyt Ją poznać i na zlecenie nieistniejącego już Komitetu Badań Naukowych nagrać program w ramach mojego cyklu „Logos” emitowanego w TVP Polonia.
Te programy znajdują się w archiwum TVP, a wobec likwidacji zarówno KBN jak i mojej firmy Media ATaK wszystkie prawa autorskie są chyba po mojej stronie. Nie miałbym zatem nic przeciw temu gdyby ktoś go w TVP wyemitował w części czy w całości by przypomnieć niezbyt chyba rozpieszczaną przez media postać wybitnej literaturoznawczyni.
Komentarze
Pokaż komentarze