224 obserwujących
477 notek
2397k odsłon
  2438   0

Co nas czeka w Białym Domu

   Pierwsza konferencja prasowa prezydenta – elekta Donalda Trumpa przyniosła jego atak na CNN. Zakrzyczał reportera stacji, a gdy bronił się, sekretarz prasowy Trumpa zagroził, że wyrzuci go z konferencji. CNN to „Fałszywe Wiadomości!” Taki zarzut ze strony prezydenta na oczach milionów Amerykanów to cios w podbrzusze stacji, która dostarcza strawy dziennej również dla całego świata. O fałsz oskarżył człowiek, który sam kłamie bez zahamowań.

   Gniew Trumpa wywołał fakt, że CNN jako pierwsze podało wybuchową informację: Do tajnego raportu amerykańskich agencji wywiadowczych o zhakowaniu wyborów przez Rosję został dołączony aneks o materiałach kompromitujących Trumpa. Jednak CNN nie podało szczegółów tych informacji, bo nie mogło ich sprawdzić. Lecz wiadomość poszła w świat. Materiały miało również kilka innych redakcji, ale żadna nie zdecydowała się na publikację z tego samego powodu. Natomiast portal BuzzFeed opublikował aneks, by czytelnicy sami ocenili, co warte są kwity na amerykańskiego prezydenta, skoro CNN już powiadomił o ich istnieniu.

   Jeśli są prawdziwe, to są straszne. Czy mogą być fałszywe gdy zebrał je kompetentny szpieg brytyjski? A  wynika z nich, że agenci Trumpa umawiali się z Rosjanami, jak mają zaszkodzić Hillary Clinton w zamian za ustępstwa USA na Ukrainie po wyborze Trumpa. Zwiększenie zaangażowania USA w państwach NATO we wschodniej Europie miałoby odciągać uwagę od poddania Ukrainy. Czy amerykański prezydent dopuścił się zdrady stanu, żeby wygrać wybory? Znaczyłoby to, że Putin zainstalował w Białym Domu swą marionetkę. Za sznurek służyłyby materiały sprzed paru lat o zabawie przyszłego prezydenta – elekta z prostytutkami w Moskwie z czego podobno są nagrania wideo. W apartamencie prezydenckim hotelu Ritz-Carlton w Moskwie miał on rzekomo oglądać widowisko „złoty deszcz”, które polega na kreatywnym użyciu moczu. Pokaz  odbył się, gdyż na tym łóżku spał prezydent Obama z żoną Michelle w czasie wizyty w Rosji.

   Kompromitacje prezydenta elekta dzieją się w czasie, gdy Barack Obama żegna się z krajem. Co za różnica stylu! Obama był słabym prezydentem, dopuścił ruinę Bliskiego Wschodu. Wprawdzie udał mu się ratunek przemysłu samochodowego po kryzysie finansowym 2008 roku, ale reforma opieki lekarskiej Obamacare już nie. Na przekór oczekiwaniom podczas jego rządów pogorszyły się stosunki rasowe między białymi i czarnymi Amerykanami. Za to umiał porażki przykrywać wdziękiem i chłodną elegancją.

Zabraknie nam uroku Obamy, kiedy do Białego Domu wprowadzi się kłamca, brutal i cham. Ale żeby tylko tyle groziło Ameryce!

   Nawet jeśli materiały kompromitujące Trumpa nie są prawdziwe i tak będzie uwikłany w konflikty interesów. Odmówił sprzedania swoich hoteli na całym świecie. Przekazał je w zarząd synom i obiecuje, że nie będzie rozmawiał z nimi o interesach. Kto zdrowy na umyśle może w to uwierzyć? Otwiera się ogromne pole dla korupcji na samym szczycie amerykańskiej polityki. Mogą też powstać poważne szkody dla bezpieczeństwa kraju. A ten sekretarz stanu odznaczony orderem przyjaciel Putina! Czyżby Waszyngton oszalał?

   Liberalna Ameryka jest tak przerażona, że krąży wezwanie o wprowadzenie – ni mniej ni więcej - stanu wojennego, by powstrzymać inaugurację prezydenta – elekta. Wojsko miałoby przejąć administrację kraju do czasu wyjaśnienia, czy Trump nie jest rosyjską marionetką.

   Do tego nie dojdzie. Obama jest za słaby a Kongres zdominowali republikanie. Jednak mądrzy ludzie chyba pracują nad rozwiązaniem alternatywnym. Czy to będzie po jakimś czasie złożenie z urzędu z powodu afer, czy coś innego, dopiero się okaże. Amerykanie już zapinają pasy bezpieczeństwa. Czeka ich ostra jazda. Niestety, nas też.


PS. Tekst opublikowany na portalu www.sdp.pl   

   

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka