320 obserwujących
2286 notek
2318k odsłon
769 odsłon

Sfora do zadań specjalnych

Wykop Skomentuj16

Przyglądając się w piątek, 11-go maja, sejmowej „debacie emerytalnej” i wydarzeniom jej towarzyszącym, naocznie po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że za zalew chamstwa i kompletny upadek obyczajów w polskiej polityce oraz sprowadzenie języka debaty publicznej do standardów rodem z knajpy GS-u, odpowiadają na równi, Donald Tusk i Bronisław Komorowski wspierani przez „wiodące media”.

Warto w tym momencie cofnąć się dokładnie dwa lata wstecz i przypomnieć sobie, jak po smoleńskiej tragedii zniknął nagle oszczerca i niebywały wprost wyrachowany polityczny szkodnik, Palikot. Wydawało się to zrozumiałe gdyż w obliczu śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego powrót tego kłamcy i łotra mógłby rozsierdzić pogrążonych w żałobie rodaków. 

Kto dał wtedy sygnał mediom, że już czas przywrócić to indywiduum z powrotem do brudnej mokrej politycznej roboty?

15 maja 2010 roku ówczesny kandydat PO na prezydenta, Bronisław Komorowski, przebywający w Romanowie na Polesiu i wygłaszając krótkie przemówienie w tamtejszym muzeum z nieudolnie udawanym zaskoczeniem zakrzyknął nagle: „Janusz to ty?”.

Tak to był on z nową fryzurą i w okularach o grubych rogowych oprawkach, na oczach. Dziennikarskie dworskie gnidy zrozumiały ten wyraźny sygnał i natychmiast ruszyły w kierunku prominentnego lubelskiego posła PO, który zaprosił ich na konferencję prasową w najbliższy poniedziałek gdzie, jak zapowiedział, spotka się z nimi odmieniony, „inny Palikot”.

Dalej pamiętamy, co się stało i trwa do dziś.  Ta odmiana to bezczeszczenie krzyża, założenie pseudo-opozycyjnej formacji i nieustanne knajackie ataki zarówno na zmarłego jak i pozostałego przy życiu brata oraz ranienie rodziny śp. Przemysława Gosiewskiego, „żartami” o tym jak to widziano go na dworcu we Włoszczowie.

To nie może być tak, że załamujemy ręce nad upadkiem obyczajów i zalewem chamstwa oraz obarczamy tym wszystkim sztandarowe postaci, wymieniając bez wahania tylko dwa nazwiska: Palikot, Niesiołowski.

Przecież od dawna wyraźnie widać, że w odpowiednim i wybranym momencie prezydent bądź premier zdejmuje tej sforze kaganiec, spuszcza ją ze smyczy i każe kąsać.

W ten sam  piątek, Tusk posługując się wyrwanym z kontekstu cytatem ze śp. Lecha Kaczyńskiego i dotyczącym pomostówek, dał już po raz kolejny sygnał do ataku, który tak naprawdę zawsze brzmi jednakowo: Januszku syp sól na tę ranę „Kaczora”, on tego znowu nie wytrzyma.

Ja nie wiem skąd to nagłe, tak wielkie oburzenie i zaskoczenie.

Przecież padające z ust Palikota słowa mówiące, że Jarosław Kaczyński „wysłał brata na śmierć” to nic nowego. Mówił to już wiele razy, a wcześniej według niego to sam Lech Kaczyński i to w dodatku pijany, miał krew na rękach i był winnym śmierci całej delegacji udającej się do Katynia.

To nikt inny tylko to ten sam Palikot twierdził, że Jarosława Kaczyńskiego należy zastrzelić i wypatroszyć. To przecież ten serdeczny kumpel Tuska i najbliższy przyjaciel Komorowskiego przypisywał nieżyjącemu prezydentowi alkoholizm, chorobę Alzhaimera, nazywając go podobnie jak dzisiaj arcybiskupa Michalika, chamem.

Problem z tymi politycznymi ubowcami czy banderowcami wykorzystywanymi do najbardziej podłych i nieludzkich zadań, czyli rozdrapywania i posypywania solą ran rodzinom smoleńskim jest innego rodzaju.

Zacznijmy w końcu tak samo oceniać i traktować zapraszających ich nieustannie do studia dziennikarzy. Przestańcie politycy opozycji przyjmować zaproszenia do stacji telewizyjnych i rozgłosni radiowych wówczas, kiedy wiecie, że przyjdzie wam uwiarygodniać ich swoją obecnością i dyskusją. Podobnie należy traktować ich kumpli i zleceniodawców, czyli prezydenta i premiera.

A już, jako kuriozum przyjąłem propagowanie w TVN24 opinii, że gdyby to stało się w II RP to taki Palikot czy Niesiołowski odpowiadaliby za złamanie Kodeksu Honorowego, Boziewicza.  

Większej bzdury i głupoty dawno nie słyszałem z uwagi na to, że Kodeks Honorowy Boziewicza był napisany i dotyczył tylko ludzi dysponujących zdolnością honorową, a nie zwykłych pospolitych chamów.

Przestańmy w końcu traktować tą dzicz o manierach sowieckich sołdatów, jak normalnych uczestników życia politycznego. Podobnie odnośmy się do nieustannie zapraszających ich dziennikarzy. Na każdym kroku kiedykolwiek pojawią się gdzieś publicznie, okazujmy im pogardę.

To, co dzisiaj dzieje się w mediach i to niestety z udziałem opozycji, wygląda już tak żałośnie, że staje się nie do zniesienia.

Wygląda to niestety tak jakbyśmy świadomie wchodzili do chlewa i udając, że jesteśmy w stajni wyścigowej dyskutowali nad tym, która świnia ma mniej smukłe pęciny, zbyt mało szlachetny łeb, a która ma za ciężki galop czy nierytmiczny kłus.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale