Piszę, czytam, analizuję
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmiecie" - Zbigniew Herbert
17 obserwujących
65 notek
151k odsłon
1205 odsłon

List Otwarty do Przewodniczącego Komisji Reprywatyzacyjnej Pana Patryka Jakiego

PAP
PAP
Wykop Skomentuj23

Szanowny Panie Przewodniczący!

Gdy my, zwyczajni obywatele Rzeczypospolitej obserwujemy prace Komisji, której pracami Pan kieruje a także Komisji Śledczej do sprawy afery Amber Gold, widzimy jedno, widzimy obraz upadłego państwa rozrywanego od lat przez mafijne kliki, widzimy także porażającą bierność konstytucyjnych organów państwa wobec tychże klik.

I oto dziś w TVP Info widzę i słucham jak Pan na pytanie dziennikarza czy Hanna Gronkiewicz - Waltz zostanie doprowadzona siłą przed oblicze Pańskiej Komisji odpowiada Pan, że "raczej nie bo my nie chcemy nikogo gnębić". Panie Przewodniczący, Pan doskonale wie, że tu nie o gnębienie ale o elementarną sprawiedliwość chodzi bo zgnębienione przez polskie państwo to zostały ofiary reprywatyzacyjnej mafii. 

Kimże jest Panie Jaki Gronkiewicz - Waltz, że może drwić sobie zarówno z nas jak i z Pana oraz Pańskiej Komisji? Kimże jest ta pani, że nie obowiązują jej prawa Rzeczypospolitej o przymusowym doprowadzeniu do konstytucyjnych organów sprawiedliwości w razie nie stawiania się na wezwania? Kolejna nietykalna po niejakim Kwaśniewskim, który ponad dekadę temu chciał "zaśpiewać i zatańczyć" przed Komisją orlenowską?

Kimże jest inna pani odmawiająca zeznań przed Pańską Komisją? Trzy tysiące kary dla tej pani to kpina zarówno z nas jak i z polskiego państwa. Powinna dostać nie trzy ale trzydzieści tysięcy grzywny i trafić do aresztu. I siedzieć tam aż nie przyjdzie jej ochota by odpowiadać na pytania Komisji. Prawo na to nie pozwala? To trzeba zmienić prawo. Inaczej my, przeciętni obywatele, obserwujący ten festiwal buty i bezkarności nigdy nie uwierzymy, że złodzieje i bandyci wreszcie zaczynają się bać.

Pan panie przewodniczący i pańscy koledzy i koleżanki z PiS nie po to dostali od społeczeństwa mandat do rządzenia by teraz z jednej strony próbować rozliczać mafię III RP, z drugiej zaś zatrzymywać się w pół drogi. Czego się boicie?

Od 1989 roku w setkach afer wytransferowano z naszego kraju miliardy. W "zawałach, wypadkach i samobójstwach" uśmiercono setki ludzi. Nigdy nikogo za to nie skazano poza kilkoma trzeciorzędnymi aktorami, nikt nigdy nie trafił do więzienia z naprawdę grubych ryb, nikomu nie odebrano przestępczego majątku.  We wszystkich tych sprawach organy państwa albo były zupełnie bezradne albo współpracowały z przestępcami. W tym samym państwie te same organy potrafią z dziką bezwzględnością ścigać nas, zwykłych obywateli za pomyłkę w zeznaniu podatkowym albo skazują na kary aresztu ludzi protestujących przeciwko enkawudowskim mordercom, którzy w tym chorym kraju brylowali w charakterze "naukowych autorytetów".

Panie Przewodniczący, najwyższy czas przestać zwracać uwagę na cyniczne bredzenia antypolskiej hołoty o "zagrożonej demokracji" i zacząć robić rzeczywisty porządek. Nadzwyczajne sytuacje wymagają stosowania nadzwyczajnych środków. Jeśli rozmaite Gronkiewicze - Waltzy i inni nietykalni nadal będą sobie chodzić wolno - nigdy nic się w tym kraju nie zmieni. A Pan i cała obecna władza pozostanie w naszej pamięci nie jako ci, którzy naprawdę postanowili się zmierzyć z mechanizmami mafijnej republiki zwanej III RP ale jako jej konserwatorzy tylko pozorujący swe działania.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka