Piszę, czytam, analizuję
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmiecie" - Zbigniew Herbert
17 obserwujących
65 notek
151k odsłon
943 odsłony

Czy nadal funkcjonuje w Polsce państwo WSI?

Fot. Histman.org
Fot. Histman.org
Wykop Skomentuj26

Dziennikarz Wojciech Sumliński występując w internetowej telewizji "Idź pod prąd" ujawnił kilka ciekawych rzeczy.

Mianowicie jego przyjaciel ksiądz Stanisław Małkowski (on także miał być zabity przez bezpiekę Kiszczaka) także przyjaciel księdza Jerzego Popiełuszki miał interweniować w sprawie śledztwa w sprawie zabójstwa księdza Jerzego u najwyższych władz RP, prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i chyba także u samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Z tego co mówi redaktor Sumliński, ks. Małkowski od każdej z tych osób dostał podobne, lakoniczne odpowiedzi, że "po beatyfikacji". Czyli wygląda, że toczy się gra na przeciąganie sprawy w nieskończoność mimo, że już w 2006 roku ówczesny premier J. Kaczyński miał obiecać prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu powrót do śledztwa.

Jednak co najciekawsze w relacji Sumlińskiego, ks. Małkowski interweniował także u Tadeusza Rydzyka prosząc by nagłośnił sprawę w swoich mediach i Radiu Maryja. Ojciec dyrektor miał odrzec ks. Małkowskiemu, że nie dotknie tego bo nie było by ani jego ani radia.

Czego boi się rząd IV RP, który doszedł do władzy na fali haseł o rozliczeniach?

Czego boi się Jarosław Kaczyński?

Czego boi się Tadeusz Rydzyk?

Czy państwo WSI nadal jest groźne mimo zmiany sytuacji politycznej? Czy jest ponad państwem "dobrej zmiany?"

Ilu byłe WSI mają swoich ludzi w obecnych służbach?

W czyjej dyspozycji znajdują się akta operacji "Hiacynt" i czy nie łączy się to w jakiś sposób ze strachem obecnych elit przez zdetonowaniem bomby, której odłamki mogą uderzyć rykoszetem także w nie same?

Czy polską polityką nadal rządzą szafy z hakami z czasów PRL?

Bo przecież musi być jakaś odpowiedź na pytania zarówno o sprawę morderstwa ks. Jerzego oraz szereg innych pytań, choćby o nic nierobienie obecnej władzy w sprawie "afery marszałkowej" i innych afer III RP.
Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka