Piszę, czytam, analizuję
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmiecie" - Zbigniew Herbert
17 obserwujących
65 notek
151k odsłon
1036 odsłon

Nie wiem, nie pamiętam, zarobiona jestem...

RMF 24
RMF 24
Wykop Skomentuj9
Mniej więcej tak można skwitować dzisiejsze zeznania prokurator Barbary Kijanko przed komisją śledczą do sprawy afery Amber Gold. W internecie pełno jest kpin i oburzenia z tego powodu. A pani prokurator zachowuje się po prostu bardzo racjonalnie - ona chce żyć. Nie chce skończyć jak Andrzej Lepper, jak generał Sławomir Petelicki czy setki innych ofiar "seryjnego samobójcy". Musi milczeć. To cena za własne życie. Jeśli ktoś myśli, że umorzenie śledztwa w sprawie tej piramidy było jej suwerenną decyzją to znaczy, że nie orientuje się w jakim kraju żyje. 

Był kiedyś taki prokurator krajowy jak Karol Napierski, który nakazał wypuścić z aresztu podejrzanego o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały powiązanego ze służbami Edwarda Mazura. I co zrobił Mazur zaraz po opuszczeniu aresztu? Uciekł z Polski? Nie, udał się na przyjęcie do warszawskiej restauracji "Belwedere" gdzie na imieninach SB-ckiego generała bawiła się cała elita ówczesnego SLD-owskiego rządu. 

Polska to nic innego jak złagodzona wersja afrykańskiej republiki bananowej. W bzdety o "państwie prawa" wierzyć może tylko skończony kretyn ogłupiany codziennie od szóstej do dwudziestej czwartej przez "obiektywne media".

Pytania na które nigdy nie uzyskamy odpowiedzi to KTO personalnie wydaje dyspozycje takim jak Napierski i Kijanko. Proszę zwrócić uwagę, że główny oskarżony w aferze Marcin Plichta też nie odpowiedział na kluczowe pytania komisji czyli KTO ZA PANEM STAŁ? Bo on też chce żyć. Dlatego ja nie mam złudzeń, że system III RP jako całość kiedykolwiek zostanie rozliczony. 

Czy i PO CO Agencja Wywiadu ulokowała w Amber Gold dwa miliony? Czy ta piramida stanowiła "kasę zapomogową" na fundusze operacyjne wywiadu?

Dlaczego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie wprowadziła informacji o tej piramidzie do Bazy Wiedzy Operacyjnej co skutecznie sparaliżowało rozpracowanie całego przekrętu? 

Przez dłuższy czas trwa ogromny przekręt a państwowe służby, prokuratura i instytucje nie reagują. Dlaczego? Pytania czysto retoryczne.

Sorry, taki mamy kraj...

Od zarania III RP, państwa które jest tworem służb specjalnych PRL-u, owe służby stoją za wszystkimi największymi jego aferami. Bo nikt nigdy u nas nie dokonał oczyszczenia szamba. Zamiast lustracji i dekomunizacji mieliśmy deal "Bolka", Michnika i Kiszczaka czyli capo di tutti capi czerwonej bezpieki. I konsekwencje tego ponosimy do dziś. Niestety.

Teorie spiskowe? Raczej rzeczywistość. Wie to każdy kto zna mechanizmy rządzące Polską od 1989 roku. Państwo wobec tej mafii jest całkowicie bezbronne. To typowy węzeł gordyjski. Haki wszystkich na wszystkich. I niestety ani pani Małgorzata Wasserman ani nawet Jarosław Kaczyński tego nie zmienią. Zresztą, ludzie PiS-u nawet nie tyka się samego jądra tego systemu bo wiedzą że zginęliby by od rykoszetu. Kaczyński to wie jak mało kto w tym kraju.

Od FOZZ-u czyli "matki chrzestnej" poczynając a na Amber Gold kończąc nikt nigdy nie został w tych aferach skazany poza trzeciorzędnymi kurierami mafii zawsze siedzącej w cieniu. A niegdysiejszy szef komisji orlenowskiej poseł Józef Gruszka wypił filiżankę kawy i doznał paraliżu. Dziś jest rośliną. Spece szkoleni przez sowieckie GRU i KGB wiedzą jak się robi takie rzeczy, wiedzą jak się wywołuje u człowieka farmakologiczny zawał i tak dalej. Były różne komisje śledcze, śledztwa prokuratorskie i procesy sądowe. I co z tego? Decydenci są spokojni. W tym kraju by zrobić porządek, trzebaby pozamykać szefów służb specjalnych i ich pomagierów oraz takich ludzi jak Kwaśniewski czy Komorowski. A takie rzeczy się nie zdarzają. Bo trzebaby oficjalnie uznać III RP za twór czysto mafijny z pewnymi tylko elementami demokracji a całą naszą historię współczesną za gigantyczną mistyfikację. Kto się na to odważy?

Dobrze życzę przewodniczącej Wasserman ale dobrze jej nie wróżę. Jej świętej pamięci ojciec Zbigniew Wasserman też łamał sobie głowę nad rozwikłaniem gordyjskiego węzła i do niczego nie doszedł.

Jeśli ktoś nie zgadza się z wymową tego tekstu to proponuję prosty zakład. O to że ani w sprawie Amber Gold ani w aferze reprywatyzacyjnej nikt poza pionkami nie doczeka się sprawiedliwości.
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka