60 obserwujących
304 notki
316k odsłon
  343   2

Dość iluzji w sprawie Zielonego Ładu i Funduszu Odbudowy

Rafał Brzeski napisał:
   

Równoczesne zamknięcie Turowa i unieruchomienie tego bloku /w Bełchatowie/ jest tożsame z katastrofą energetyczną pociągającą ruinę programu Polski Ład


https://niepoprawni.pl/blog/rafal-brzeski/a-wiec-wojna

To oczywiste. Ogromna podwyżka cen energii spowoduje, że wszelkie działania typu: zwiększenie kwoty wolnej od podatku, podwyższenie progów podatkowych, etc. zostaną ZNIWELOWANE.

Wniosek:

Trzeba natychmiast wycofać się z ratyfikacji decyzji Rady UE w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.

5 maja napisałam:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/jaki-cyrograf-podpisalismy-wczoraj

Przewidywałam:
   

Czyli, z czasem może się okazać, że będziemy wpłacać do budżetu Unii  o wiele więcej niż to jest aktualnie przedstawiane (gdyż będą tworzone nowe kategorie zasobów własnych Unii lub zostaniemy wezwani do "tymczasowego" udostępnienia zasobów pieniężnych w przypadku, gdy środki w budżecie Unii okażą się niewystarczające do pokrywania zobowiązań wynikających z zaciągniętych pożyczek), a wydać środki z wynegocjowanych funduszy będziemy mogli tylko na to, na co Komisja Europejska nam pozwoli.    Czyli, będziemy mieli rząd w Brukseli, o nazwie Komisja Europejska.

Czarny scenariusz zaczął się ziszczać szybciej niż przewidywałam. "Zielony ład" będący główną składową Europejskiego Funduszu Odbudowy  (konstytuującego nasz Krajowy Plan Odbudowy) jest metodą na ostateczne skolonializowanie Polski w interesie Niemiec i Rosji.

Tylko nierozsądna władza i lekkomyślny naród mogą się dobrowolnie zgadzać na grabież Polski w postaci podpisania w oczywisty sposób nieekwiwalentnych umów oraz faktycznych rządów w Polsce Komisji Europejskiej.

Na co liczy rząd? TSUE przecież działa ręka w rękę z Komisją Europejską, a 770 mld dla Polski to obietnica w dużym zakresie bez pokrycia.

Priorytety Unii

Propaganda Komisji Europejskiej na FB


Appendix:

Na co jeszcze pójdzie kasa z Funduszu Odbudowy?

Na ustawiczne "wyszczepianie".

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/ip_21_2548

Cytuję:

Komisja Europejska podpisała dziś (20 maja) trzecią umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer. W ten sposób zarezerwowano dodatkowe 1,8 mld dawek w imieniu wszystkich państw członkowskich UE na okres od końca 2021 r. do 2023 r. Pozwoli to na zakup 900 mln dawek obecnej szczepionki i szczepionki dostosowanej do wariantów, z opcją zakupu dodatkowych 900 mln dawek.

(...)

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, powiedziała: Podpisana przez nas nowa umowa już obowiązuje, co jest dobrą wiadomością dla naszej długoterminowej walki na rzecz ochrony obywateli Europy przed wirusem i jego odmianami. Produkcja i dostawy do UE do 1,8 mld dawek są zagwarantowane. Ewentualne umowy z innymi producentami będą oparte na tym samym modelu, z korzyścią dla wszystkich.

(...)

W związku z obecnymi wariantami SARS-CoV-2 i nowymi wariantami zdolnymi do ucieczki immunologicznej Komisja i państwa członkowskie negocjują nowe umowy z przedsiębiorstwami już znajdującymi się w zestawie szczepionek UE, które umożliwiałyby szybki zakup dostosowanych szczepionek w ilości wystarczającej do wzmocnienia i przedłużenia odporności.

W celu zakupu nowych szczepionek państwa członkowskie mogą skorzystać z pakietu REACT-EU, jednego z największych programów w ramach nowego instrumentu Next Generation EU, który kontynuuje i rozszerza środki reagowania kryzysowego i kryzysowe środki naprawcze.

-------------------

Czyli będą "wyszczepiać" co najmniej do końca 2023 r. przy pomocy środków z Funduszu Odbudowy (Next Generation EU). Czy są jeszcze wątpliwości?Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka