48 obserwujących
247 notek
254k odsłony
429 odsłon

Byliśmy u Dudy w Krakowie

Wykop Skomentuj7

Dedykuję Gini i innym nerwusom z PiS.

Są dwa istotne powody, by głosować na Dudę w II turze wyborów: obrona polskich lasów państwowych przed sprzedażą oraz uniemożliwienie wolnego obrotu ziemią w Polsce od 2016 roku. W obu tych kwestiach PiS zadeklarował jasne stanowisko, a profesor Szyszko – pisowski poseł - od kilku lat organizuje wspólnie z Radiem Maryja skuteczne kampanie przeciwstawiające się szkodliwej, a nawet groźnej polityce PO. 

W niektórych sprawach PiS nie formułuje jednakże zdecydowanych programów zmiany. Dotyczy to np. wymiaru sprawiedliwości.

Z tego powodu w dniu 18 maja pod biurem Andrzeja Dudy w Krakowie na ul. Podwale odbyło się zgromadzenie publiczne, którego celem było przedstawienie kandydatowi na Prezydenta oczekiwań dotyczących reformy prawa i ustroju instytucji prawnych w Polsce.

Zgromadzeniu przewodniczył Janusz Górzyński z Inicjatywy przeciwko Niesprawiedliwości.

Oto kilka filmików z wydarzenia, nakręconych przez niezależny portal (tytuły pochodzą od  jego redaktora i niektóre są …. prowokacyjne). Nb. warto zaznaczyć, że przybył także TVN, ale gdy jego dziennikarze i filmowcy zobaczyli, że zgromadzenie ma charakter propaństwowy i patriotyczny, a nie prowadzi agitacji antypisowskiej – z widocznym poczuciem zawodu odeszli ;)

 

Wywiad z Januszem Górzyńskim, który podkreślił, że w Polsce jest potrzebne państwo etyki, a nie prawa

 

Wywiad z Krystyną Górzyńską, czyli ze mną, gdzie podkreślam, że potrzebne są w sądownictwie i organach ścigania zmiany radykalne, gdyż dotychczasowy stan rzeczy obraca się przeciwko społeczeństwu i państwu, jest skrajnie szkodliwy i niszczący ekonomicznie, moralnie i pod każdym innym względem.

 

Wywiad ze Zbigniewem Kękusiem i ze mną, gdzie pan Kękuś wyraża swoje ogromne rozczarowanie i brak nadziei, a ja – rozumiejąc go – staram się dodać mu otuchy.

 

Wywiad z Januszem Górzyńskim, zawierający cenne spostrzeżenia na temat funkcjonowania systemu sądowych badań psychiatrycznych w Polsce z odniesieniem do sprawy Kękusia.

 

Byliśmy też w biurze europosłów Dudy i Legutki, gdzie nas bardzo grzecznie przyjęto. Nasze oczekiwania zostały z uwagą wysłuchane. Przedstawiliśmy też kilka spraw wymagających pilnej interwencji. Wstępnie zadeklarowano zainteresowanie i ewentualną pomoc.

Zgromadzenie było ochraniane przez bardzo kulturalnych i sympatycznych policjantów krakowskich.

 

Polecam też:

http://konserwatysta100.salon24.pl/648999,kekus-i-talaga-z-krakowa-ida-do-psychuszki-pomozmy

 

 
Appendix z 24.05.2015 r. o północy
 
Świetnie, że Komorowski odchodzi. Mam nadzieję na zejście ze sceny politycznej PO.
 
Zobaczymy, czy i komu uda się stworzyć nową, lepszą Polskę.
 
 
 
Zobaczymy, czy nowy prezydent spełni pokładane w nim nadzieje.
Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale